Predstavitelia SNS aktívne na konferencii MELD

hlavne-foto_uprava-2-330x290 www.ipolitika.sk

Vôľa mnohých občanov a národov Európy nie je ani zďaleka v súčasnej dobe a podobe Európskou úniou rešpektovaná. Toto bol dôvod, prečo viacerí vrcholní predstavitelia Slovenskej národnej strany a ďalší hostia sa v sobotu 22. septembra aktívne zúčastnili a vystúpili s referátmi na konferencii európskej politickej strany Hnutia za Európu slobody a demokracie – Movement for a Europe of Liberties and Democracy (MELD) na Donovaloch. MELD ako politická strana fungujúca na európskej úrovni, v ktorej má SNS svojho zástupcu, zorganizovala na Slovensku jednodňovú konferenciu, ktorej cieľom bolo na mieste sa oboznámiť a spoznať názory a nálady zástupcov Slovákov na smerovanie eurointegračného vývoja.

Na konferencii pred asi 200 účastníkmi vystúpili s odbornými referátmi nasledovní účastníci. Europoslanec Jaroslav Paška (MELD) o pôsobení politických strán na európskej úrovni, exviceguvernér NBS Marián Tkáč (predseda Matice Slovenskej) vyjadril názor Slováka a bankového experta na Limity spoločnej európskej meny. Advokát Andrej Danko (1.podpredseda SNS) načrtol alternatívy slovenskej politiky vo vzťahu k EÚ, exposlanec Rafael Rafaj (podpredseda SNS) analyzoval negatívne dopady multikulturalizmu na národnú suverenitu a identitu. Ján Ikrényi (podpredseda SNS) poukázal na nárast negatívnych javov nášho právneho štátu a demokracie a nutnosť ich odstránenia a exminister Miroslav Jureňa analyzoval problémy poľnohospodárov a pôdohospodárov z pohľadu Slovenska na diskriminačnú poľnohospodársku politiku EÚ. Peter Petko (podpredseda SNS) sa pokúšal nájsť odpoveď na otázku, prečo projekty začlenenia sa Cigánov do spoločnosti zlyhávajú. Po prednáške predsedu SNS Jána Slotu o budúcnosti Slovenska v európskom priestore (Quo vadis Slovensko) sa v popoludňajších hodinách živo diskutovalo v pléne.

www.ipolitika.sk

MELD chce prispieť k slobodnému vyjadreniu očakávaní a politickej vôle všetkých občanov Únie. Slovenským zástupcom v MELD je europoslanec za SNS Jaroslav Paška. MELD vyvíja svoju činnosť v súlade s politickým programom na základe NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 2004/2003 zo 4. novembra 2003 o štatúte a financovaní politických strán na európskej úrovni. MELD – Hnutie za Európu slobody a demokracie pozostáva z vnútroštátnych politických strán a jednotlivcov a má zastúpenie v niekoľkých členských štátoch.

FOTO: Alexander Breza

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>