Zlá správa, Fico dôchodkami pláta dlhy svoje minulej vlády

www.ipolitika.sk

Prijatie novely zákona o sociálnom poistení považuje predseda SMK Béla Bugár za zlú správu pre Slovensku. “Práve preto, lebo získané peniaze z druhého piliera chcú použiť na zaplátanie dier z dôb prvej Ficovej vlády. Je to zároveň zlá správa pre sporiteľov, pre budúcich dôchodcov v druhom pilieri, odteraz budú žiť v neistote ohľadom svojich dôchodkov,” uviedol Bugár. Štyri opozičné strany Most-Híd, SDKÚ-DS, SaS a KDH urobia všetko pre to, aby navrátili pôvodný stav v dôchodkovom systéme.

“My a sporitelia v druhom pilieri sme prehrali bitku, ale vo vojne budeme pokračovať ďalej,” vyslovil sa predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo. K prudkému zosekaniu úspor sporiteľov podľa neho došlo vo veľkom chvate, bez vyjadrenia fiškálnej rady a Národnej banky Slovenska (NBS), ktoré by mohli povedať aký dopad budú mať zmeny v dôchodkoch na sporiteľov a aj na verejné financie.

“Je to jedno z najhorších opatrení vlády jednej strany, ktoré popri zrušení rovnej dane bude mať viaceré dopady jednak na dôchodkový systém ale aj na ekonomiku a zamestnanosť. Pretože dopadne negatívne na živnostníkov, dohodárov, samostatne zárobkovo činné osoby, na zamestnancov, ktorí tvoria hodnoty,” poznamenal predseda KDH Ján Figeľ. Smer-SD a vláda podľa neho konala rýchlo a protizákonne.

www.ipolitika.sk

“Mali sme možnosť vidieť, že Robert Fico sa neštíti pred ničím v ceste a snahe ukradnúť ľuďom ich budúce dôchodky. Nemal problém porušiť zákony, klamať, hlavne klamať pred voľbami. Je to mimoriadne smutný deň aj pre demokraciu na Slovensku,” konštatoval predseda SaS Richard Sulík. Podľa jeho slov sa Fico dostal k moci podvodom, lebo pred voľbami dal jasný záväzok, že nebude znižovať odvody v druhom pilieri. “Bolo to klamstvo, rovnako ako sľubované istoty občanov, z ktorých sa vykľuli rany istoty,” dodal. Upozornil, že zmenami premiér ošklbal nielen vlastných voličov, ale aj tých, ktorí ho nevolili. “Ošklbal tých, ktorí v tejto krajine tvoria hodnoty,” konštatoval. Smeru-SD podľa Sulíka nedochádza, že závažné zmeny v dôchodkoch sa týkajú desiatky rokov a nepôjde ich odstrániť tak jednoducho ako zmeny v daniach a odvodoch. “Tu sa dnes na dlhé roky dopredu urobili mimoriadne zlé rozhodnutia. Náprava bude omnoho ťažšia, povedzme v roku 2016, ako pri živnostníkoch a dohodároch,” konštatoval na margo opravy dôchodkového systému v budúcnosti.

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>