Abrhan sa prikláňa k neúčasti na voľbe šéfa RTVS

www.ipolitika.sk

Do voľby šéfa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) odporúča Výbor Národnej rady (NR) SR pre kultúru a médiá všetkých 11 kandidátov. Výbor sa dohodol, že parlamentu tiež odporučí tajnú voľbu. Vyplýva to zo správy o vypočutí kandidátov na generálneho riaditeľa RTVS, ktorú po skončení dnešného verejného vypočutia prijal mediálny výbor na rokovaní. Parlament bude voliť nového šéfa RTVS v stredu 1. augusta.

www.ipolitika.sk

Opozícia sa k voľbe nového generálneho riaditeľa spojeného verejnoprávneho média stretne v utorok, pre médiá to uviedol člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Pavol Abrhan (KDH). “Zajtra by sme sa chceli ako členovia výboru – opoziční členovia zísť a pokúsiť sa dospieť k dohode o spoločnom postupe v opozícii a potom budeme informovať svojich predsedov strán a predsedov poslaneckých klubov,” konštatoval pre médiá Abrhan. Predpokladá, že “táto dohoda môže byť akceptovaná pri tom, keď bude tento bod zaradený na rokovanie pléna – zatiaľ však nie je žiadna dohoda“. Abrhan sa prikláňa k neúčasti opozície na hlasovaní o generálnom riaditeľovi RTVS. Myslí si totiž, že generálna riaditeľka RTVS Miloslava Zemková neporušila zákon a teda nebol zákonný dôvod na jej odvolanie. Abrhan potvrdil svoje vyjadrenie z dnešného vypočutia o tom, že v kuloároch sa hovorí o tom, že Smer nie je rozhodnutý medzi dvoma kandidátmi Václavom Mikom a Jaroslavom Rezníkom.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>