Výzva vláde: Odmietnite poslať peniaze na záchranu súkromných španielskych bánk!

Sulik Kollar www.ipolitika.sk

100 miliárd eur. Toľko budú žiadať španielske banky z eurovalu. Pre Slovensko to bude znamenať viac ako miliardu!

“Viac ako dva roky hovoríme, že euroval je zlé riešenie. Je nekoncepčné a príliš drahé. Je to projekt, ktorý si eurozóna nemôže dovoliť. Euroval vedie Slovensko do ekonomického nevoľníctva. Nie, vôbec nás neteší, že sme mali pravdu. A už je načase konečne začať počúvať tých, ktorých prognózy sa napĺňajú,” povedal na úvod tlačovej besedy predseda SaS Richard Sulík. ” Strana Smer tak zúfalo potrebuje nájsť pre budúci rok 1,3 miliardy eur, že je kvôli tomu ochotná zvyšovať dane, likvidovať II. dôchodkový pilier a ničiť živobytie živnostníkom a dohodárom. Každý jeden občan Slovenska doplatí na neschopnosť tejto vlády zodpovedne riadiť túto krajinu. Peniaze, ktoré vláda získa takýmto drastickým spôsob, ale obratom ruky a bez jedinej výhrady pošle do Španielska. Toto chce spraviť vláda, ktorá rozpráva o istotách a ktorá má chrániť záujmy vlastných občanov.”

www.ipolitika.sk

Jozef Kollár poukázal v rámci pomoci španielskym bankám na viacero absurdností. Španielsko bolo napríklad “požiadané, aby požiadalo o pomoc”. Príjemcom pomoci navyše nebude vláda, ale štátny fond riadenej reštrukturalizácie bánk a úroky z pôžičky bankám sa dokonca nebudú zarátavať do deficitu Španielska. Ak by to tak bolo, vstupovali by tieto náklady aj do deficitu krajiny a Španielsko by neplnilo podmienky Paktu stability a rastu. Rovnako nehorázne je aj to, že by Španielsko malo dosť výnimku z európskej fiškálnej zmluvy. “Atrament na tejto dohode ešte ani nezaschol, neratifikovali ju ani všetky krajiny, a jeden štát by už mal dostať výnimku. Aký má potom schvaľovať tieto pravidlá, keď ich vzápätí únia porušuje?” pýta sa Kollár.

Strana SaS preto vyzýva Roberta Fica, aby nesúhlasil s finančnou pomocou pre španielske banky a aby zástupca Slovenska v správnej rade fondu hlasoval proti tejto pôžičke.

Zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>