Ján Figeľ: Vládny balíček opatrení nie je na ozdravenie, ale na otrávenie ekonomiky

figel_rozhovor_10_2 www.ipolitika.sk

KDH sa odmieta s vládnym Smerom-SD ďalej baviť o alternatívach konsolidácie verejných financií. Vyhlásil to predseda hnutia Ján Figeľ po tom, čo v pondelok KDH dostalo od Smeru kompletný zoznam vládnych konsolidačných opatrení.

Celý komplex opatrení potvrdzuje, že Robert Fico a Smer oklamali ľudí na Slovensku. Nie je to o šetrení na strane vlády, ale o škrtení ekonomiky, a tým hlavne živnostníkov, dohodárov, malých podnikateľov a obyčajných ľudí,” vyhlásil na utorňajšom brífingu Figeľ.

Prístup vládneho Smeru pritom podľa KDH pripomína skôr hru s opozíciou. Ako tvrdí Figeľ, reálne ozdravné opatrenia Ficov kabinet odmieta a prichádza len so zvyšovaním daní. “Potvrdzuje to, že rokovanie s opozíciou bolo len divadlom a my sa na takomto divadle ďalej zúčastňovať nebudeme. Som presvedčený, že Slovensko potrebuje reálne ozdravné opatrenia, ktoré však Robert Fico na rokovaní v podstate neprijal. Vláda Smeru ponúka v podstate istotu zvyšovania daní, istotu zvyšovania odvodov a istotu zvyšovania nezamestnanosti,” dodal predseda KDH.

www.ipolitika.sk

KDH podľa neho už raz poslalo strane Smer-SD návrh úsporných opatrení, ktorými je možné ušetriť 1,7 miliardy eur. “Tieto opatrenia boli myslené nielen úprimne, ale aj konkrétne. Robert Fico ich odmietol,” podotkol Figeľ. Predsedovi vlády tak už na list odpisovať nebude.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>