Zvyšovanie daní = dopad na bežných ľudí

stefanec_ivan_profil_2011_2 www.ipolitika.sk

Namiesto toho, aby vláda jednej strany znižovala deficit najmä šetrením vládnych výdavkov, pripravuje opatrenia, ktoré negatívne dopadnú hlavne na bežných občanov, živnostníkov a malé firmy.

Výsledkom bude zníženie životnej úrovne občanov a tlak na zvýšenie nezamestnanosti. V čase krízy je potrebné naštartovať hospodárstvo tak, aby sa vytvárali nové pracovné miesta. To sa však zvyšovaním priamych daní nikdy nepodarilo, práve naopak. Navyše, zvýšenie dane z príjmu neprinesie očakávané zvýšenie príjmov rozpočtu a už v relatívne krátkom čase môže znamenať zníženie daňových príjmov. Znamená to tiež zníženie atraktívnosti Slovenska pre investície a z tohto dôvodu aj zníženie tvorby nových pracovných miest.

www.ipolitika.sk

Slovensko pritom už má historickú skúsenosť, že zníženie daní, spolu z ďalšími reformami,  ktoré v minulosti zaviedla SDKÚ-DS, prinieslo krajine najvyšší hospodársky rast, rekordné zníženie nezamestnanosti a teda zvýšenie životnej úrovne našich občanov. Z tohto pohľadu idú zámery SMER-u úplne nesprávnym smerom.

Ivan Štefanec
podpredseda SDKÚ-DS

Zdroj: www.sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>