99%: Programové vyhlásenie vlády nie je programové, ani vyhlásenie

www.ipolitika.sk

To, čo vláda vydáva za programové vyhlásenie, je omieľanie ideologických sloganov strany Smer a hromadenie slov. Zakrýva tým neschopnosť jasne sformulovať program, na základe ktorého by sa zo Slovenska mohla stať lepšia krajina pre všetkých ľudí.

Programové vyhlásenie vlády Róberta Fica je dokument, ktorý nie je programový a nie je ani vyhlásením.

Programovým nie je preto, lebo na 65 stranách textu vláda iba hromadí slová, veľa sľubuje, ale iba veľmi málo sa zaväzuje, že zlepší každodenný život ľudí. Z dokumentu nie je jasné, aké sú hlavné priority, ktoré chce vláda v najbližších štyroch rokoch presadzovať.

Text v rozsahu 65 strán nie je ani vyhlásením. Vyhlásenie musí byť stručné, zrozumiteľné a jednoznačné. Dokument, ktorý dnes premiér Fico predložil parlamentu, je rozvláčny, nezrozumiteľný a nejednoznačný.

www.ipolitika.sk

Hnutie 99% rešpektuje, že nová vláda má dostať 100 dní na to, aby ukázala, čo vie. Toto pravidlo budeme rešpektovať. Je však dôležité už teraz upozorniť na to, že programové vyhlásenie je len dymovou clonou, a nie jasným sformulovaním vládnych priorít.

Hnutie 99% považuje za najdôležitejšie, aby vláda pracovala na vytváraní nových pracovných miest a na zlepšovaní podmienok pre zamestnancov. Nové pracovné miesta môžu vznikať aj investíciami do rozvoja infraštruktúry, zelených technológií a do rozvoja vidieka. Tiež považujeme za nevyhnutné modernizovať štát tak, aby ľudia pri jednej návšteve štátneho orgánu vybavili všetko, čo potrebujú. Znižovanie nezamestnanosti sa začína dobrým vzdelaním. Štát preto musí okamžite začať investovať viac do kvalitného vzdelávania.

Postoj vlády k zvyšovaniu minimálnej mzdy bude jedným z hlavných ukazovateľov, či sa usiluje o to, aby ľudia a ich rodiny mohli dôstojne žiť.

Hnutie 99% bude pozorne sledovať, akým prioritám sa chce vláda venovať. Z jej programu to jasné nie je. Na základe minulých skutočností je jasné len to, že vládu Smeru je potrebné hodnotiť nie podľa toho, čo hovorí, ale čo robí. Hnutie 99% sa bude tejto zásady dôsledne pridŕžať.

Zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>