Slovensko nepatrí Smeru, patrí jeho občanom

sas-logo www.ipolitika.sk

Nespochybňujeme silný mandát strany Smer. Zároveň však musíme pripomenúť, že ani dosiahnutý volebný výsledok ešte neznamená, že Slovensko patrí Smeru. Patrí všetkým jeho občanom.

Slovensko si po dvadsiatich rokoch opäť zažije vládu jednej strany. A opäť to bude strana, ktorá sa hlási k európskym ľavicovým prúdom – tentokrát nie ku komunizmu, ale k sociálnej demokracii.

Strana Smer ako jednoznačný víťaz demokratickej voľby občanov, však nie je nepopísaným listom. Práve naopak.

Na základe skúseností s vládou Roberta Fica v rokoch 2006 až 2010 je dôvod na reálne obavy, že v takých dôležitých otázkach, akými sú očista verejného života, zlepšenie vymáhateľnosti práva, zastavenie zadlžovania, rešpektovanie písaných i nepísaných pravidiel demokratickej správy vecí verejných, strana Smer znova zlyhá.

Vyslovujeme obavy, že vzhľadom na existujúce skúsenosti bude Smer nekritickým prijímateľom rozhodnutí bruselskej byrokracie, ktoré poškodzujú Slovensko z hľadiska udržateľnosti verejného dlhu, jeho daňovej suverenity, ktoré zhoršujú konkurencieschopnosť slovenských podnikateľov na európskom trhu, osobitne farmárov, a ktoré majú negatívny dopad na ceny produktov na domácom trhu.

www.ipolitika.sk

Hlavným znakom povolebného posolstva strany Smer je selektívne zvyšovanie daní, zrušenie rovnej dane a návrat k deštruktívnym zásahom do druhého dôchodkového piliera.

O to je vypuklejšie, ako Smeru chýba predstava o reálnych úsporách vo verejnej správe, o zefektívnení správy štátu, o dôležitých reformách v zdravotníctve, justícii, školstve, vede, o zlepšovaní podnikateľského prostredia.

Musíme zdôrazniť, že pri takejto politike nebudú dane nikdy dosť vysoké.

Nespochybňujeme silný mandát strany Smer. Zároveň však musíme pripomenúť, že ani dosiahnutý volebný výsledok ešte neznamená, že Slovensko patrí Smeru. Patrí všetkým jeho občanom.

SaS ubezpečuje liberálne orientovaných ľudí, že bude fundovanou a zodpovednou opozíciou. Zasadí sa o to, aby bola účinným a dôstojným reprezentantom ľudí, ktorí si ctia slobodu, trhovú ekonomiku a majú rešpekt k ľudským právam a právam menšín.

Nasledujúce volebné obdobie chápeme zároveň ako priestor na konsolidáciu slovenskej pravice, na obrodu jej vitálnych síl a na vznik nových myšlienok a skúseností.

 

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>