Komuniké z rokovania ÚV KSS – 31.03.2012

uv_za_310312 www.ipolitika.sk

V sobotu 31. marca 2012 sa v Žiline uskutočnilo prvé rokovanie Ústredného výboru KSS po predčasných parlamentných voľbách 10. marca 2012 .

Vyslovil poďakovanie voličom Komunistickej strany Slovenska za prejavenú dôveru. Napriek volebnému neúspechu a sklamaniu z výsledkov predpokladá, že komunisti získajú v blízkej budúcnosti dôveru a presvedčia občanov o úprimnosti, pravdivosti a perspektívne svojich politických cieľov.

.
Konštatoval, že Komunistická strana Slovenska sa uchádzala o dôveru občanov v predčasných parlamentných voľbách v nerovnom politickom, spoločenskom i ekonomickom postavení.
.
Politicky splývala so stranami a hnutiami programovo účelovo pripravenými na volebný zápas a boj o voliča. Poznajúc a uvedomujúc si stav spoločnosti, nálady občanov a ich cítenie, nemali totiž inú možnosť, ako kopírovať sociálny program komunistickej strany. Víťazný politický subjekt volieb, vďaka ekonomickej sile, dokázal mediálne predať sľuby sociálnej istoty občanom a na určitú dobu tak zneužiť ich vedomie a zlú sociálnu situáciu. Väčšina občanov, ťažko skúšaná tvrdými kapitalistickými podmienkami bez váhania zvolila „ istoty“ v podaní sociálnej demokracie.
.
Spoločensky, z hľadiska voličského potenciálu bola strana pomerne slabá. Napriek kvalitnému zloženiu kandidátov na poslancov, nemala dostatočný potenciál vo voličskej základni z pohľadu profesijných skupín občanov.
www.ipolitika.sk
.
Ekonomicky bola strana paralyzovaná a vyradená z politického súperenia a je len veľmi málo pravdepodobné, že sa v tejto oblasti v krátkej dobe situácia zmení.
.
Napriek všetkým negatívnym dopadom a faktorom pôsobiacim na fungovanie komunistickej strany je dôležité nájsť východisko a dostať stranu z krízy. Nie je vhodné vzájomné obviňovanie sa z neúspechu strany vo voľbách. To z problémov stranu nevytiahne. Môže ju len ďalej dusiť a znefunkčňovať. Dôležitejšie je hľadať cestu spájania sa a komunikácie medzi komunistami a občanmi a pôsobiť hlavne vo vlastných rodinách.
V situácii, keď na znefunkčnenie komunistickej strany pôsobia intenzívne a súčinne vonkajšie aj vnútorné faktory, je obviniť a odsúdiť vedenie strany úbohým cieľom a žalostným východiskom. Ústredný výbor preto vyjadril podporu a dôveru súčasnému vedeniu Komunistickej strany Slovenska, ktorého morálne zaväzuje pripraviť a doviesť komunistickú stranu ku konaniu riadneho VIII. zjazdu KSS.
.
Komunistická strana pripraví komplexné zhodnotenie príčin dlhodobého prepadu jej neúspešnosti na politickej scéne a svoju prácu zameria do oblasti spracovania teoretického východiska strany zo súčasnej situácie ako aj do oblasti vedenia organizačného postupu strany v nastávajúcom období.
.
Komunistická strana Slovenska.
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>