Ján Slota sa vzdal mandátu poslanca ŽSK: VÚC sú zbytočné, priniesli len zmätok, viac byrokracie a administratívy

Ján-Slota_predseda2-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 19. apríla 2012 – Zriadenie vyšších územných celkov na Slovensku bola podľa predsedu SNS Jána Slotu chyba, v konečnom dôsledku podľa neho priniesli len zmätok, nárast byrokracie a administratívy. Pre TASR to dnes uviedol v súvislosti so svojím rozhodnutím vzdať sa k 30. marcu 2012 mandátu poslanca zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja. “Urobil som to jednak z titulu, že už pred voľbami som avizoval odchod z poslaneckých pozícií. 

Aj keby sa SNS dostala do Národnej rady SR, najneskôr na jeseň by som z nej odišiel,” povedal Ján Slota. “To sa však nakoniec vybavilo samo od seba. Ale už vtedy som plánoval vzdať sa aj mandátu vo VÚC,” dodal. Na druhej strane trojstupňový systém riadenia, ktorý popri štátnej správe a samospráve počíta so samosprávnymi krajmi, sa podľa neho neosvedčil. “Je to prekombinované a výsledný efekt je mínusový,” podčiarkol Ján Slota.
Na námietku, že zriadenie samosprávnych celkov bolo agendou Európskej únie, Slota poznamenal, že takou je aj menová únia. “Registrovali ste posledné vyjadrenia Medzinárodného menového fondu? Uvidíte, že Ján Slota mal zasa pravdu a aj eurozóna nakoniec ‘zahučí’,” zdôraznil.

www.ipolitika.sk

Ján Slota dnes reagoval aj na vyjadrenia maďarského vicepremiéra Zsolta Semjéna, ktorý avizoval právne kroky proti Slovensku, ak schváli novelu zákona o občianstve, ktorá dvojaké občianstvo zakáže len Maďarom. “Takto agresívne na medzinárodnej úrovni naozaj v Európe reaguje len Maďarsko,” vyhlásil. “Je naozaj neštandardné, aby sa aj po upozorneniach Maďarsko stále miešalo do krokov iných vlád, slovenskú nevynímajúc. Navyše, Maďarsko bolo spúšťačom napätia aj v oblasti zákona o dvojakom občianstve, vydalo exteritoriálny zákon, na ktorý Slovensko muselo reagovať,” vyhlásil s tým, že by na Semjénove výroky mali reagovať európske inštitúcie.

Predseda Slovenskej národnej strany Ján Slota sa k 30. marcu 2012 vzdal mandátu poslanca zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>