Hra na slepú babu

sloboda_kapitalu_w www.ipolitika.sk

Hlavným cieľom komunistického hnutia a revolúcií prvej polovice 20. storočia bolo znárodnenie majetku veľkoburžoázie a jeho odovzdanie do rúk vykorisťovaných pracujúcich v pote tvárí ktorých bol vytvorený. (Znárodnenie bolo a je základom pre realizáciu ďalších cieľov t.j. spravodlivé rozdeľovanie vytvorenej nadhodnoty a vybudovanie spravodlivej spoločnosti).

Jediným cieľom firmy v kapitalizme, v systéme buržoáznej „demokracie“ v ktorom žijeme je vytvorenie zisku pre jej majiteľov (všetky ostatné ciele sú len podružné, vyvolané vonkajšími vplyvmi t.j. konkurenciou, tlakom prostredia, alebo odporom porobených).

.
Ciele komunistov, ale ani buržoázie sa dodnes nezmenili. Zmenili sa len formy, metódy a spôsoby ich dosahovania.
.
Preto neverte sociálnym demokratom pôsobiacim v komunistickom hnutí, ak tvrdia, že ich cieľom je sociálna spravodlivosť a spravodlivý ekonomický systém. Taký v rámci kapitalizmu neexistuje.
www.ipolitika.sk
Preto neverte sociálnym demokratom v parlamente a vo vláde, ktorí v jednote s kapitálom a buržoáziou kozmeticky „upravujú“ existujúci systém na takzvaný „sociálny štát“. Taký v rámci kapitalizmu neexistuje.
.
Bez zmeny systému vlastníckych vzťahov nimi deklarované ciele nie je možné dosiahnúť.
.
Sú len dve možnosti.
.
MY – vykorisťovaní, klamaní a okrádaní, a l e b o ONI – vykorisťovatelia, manipulátori a okrádači.
.
Všetko ostatné je len hrou na slepú babu.
Peter Nišponský
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>