Čím viac Európska únia míňa, tým viac členské štáty šetria

euroval www.ipolitika.sk

Britský poslanec Európskeho parlamentu Daniel Hannan na svojom blogu rozoberá absurdný výrok predsedu Európskej komisie Barrosa a hovorí tiež o nepochopení základných ekonomických omylov, ktoré sú známe už od čias Frederica Bastiata.

Európska únia sa snaží nájsť nové zdroje príjmu – po Dani z finančných transakcií, ktorá zrejme neprejde, to skúša s kolkovaciou povinnosťou pri obchodovaní s akciami. Potreba vyššieho financovania vychádza z predpokladu, že rozpočet Európskej únie musí narásť každý rok, a to aj v časoch krízy, keď členské štáty šetria. Len za najbližšie 2 roky je chystané zvýšenie výdavkov EÚ o 15 miliárd eur.

 

www.ipolitika.sk

Samotné vedenie Európskej únie však má pre citeľný nárast výdavkov vlastného rozpočtu popri škrtoch v členských krajinách svoje vysvetlenie. José Manuel  Barroso nedávno vyhlásil, že euro minuté na úrovni Európskej únie je cennejšie, ako euro minuté na národnej úrovni. Za tohto predpokladu je len logické, že EÚ bude mať záujem, aby členské štáty šetrili – a z ušetrených peňazí poslali čo najviac do  rozpočtu EÚ.

 

Zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>