Brusel bude pravdepodobne oveľa prísnejšie regulovať kaderníčky

kadernictvo www.ipolitika.sk

Ak Európska komisia tento mesiac schváli návrhy sociálnych partnerov, môže to viesť k tvrdej regulácii toho, čo majú kaderníčky obuté a čo nosia. Okrem iného by to znamenalo zákaz topánok s podpätkami.

S návrhom prichádza európska asociácia kaderníckych salónov Coiffure EU a odborové združenie  Europa Hair & Beauty. Jeho obsahom je zákaz nosenia topánok s podpätkami. Po novom by museli kaderníčky povinne nosiť topánky s rovnou podrážkou, ktoré zároveň budú musieť mať protišmykovú úpravu. Kaderníčky by navyše mali zakázané nosiť na rukách prstene, náramky a hodinky.

 

www.ipolitika.sk

Spolu s reguláciou vonkajšieho vzhľadu prichádzajú aj ďalšie návrhy. Zamestnávatelia by mali veľmi podrobne vypracovať rozpis práce kaderníčiek, a tiež určiť pravidelný čas pre „sociálny dialóg“. Cieľom návrhu je znížiť náklady firiem v dôsledku zlepšenia zdravotných podmienok a fluktuácie. Britská Národná federácia kaderníkov však odhadla, že návrh zvýši len vo Veľkej Británii náklady pre firmy o 3 milióny libier ročne. Podobné návrhy väčšinou Európska komisia akceptuje, v tomto prípade sa však návrh stretol s veľkou mierou kritiky, preto jeho schválenie nie je isté. Pre jeho implementáciu by ho navyše museli schváliť všetky členské krajiny EÚ.

 

Zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>