Bieda, hanba, vzdor…

1.maj_ke_w www.ipolitika.sk

Výzva komunistom, vykorisťovaným, nezamestnaným, biednym a poníženým.

Po ďalších našich neúspechoch a porážkach je tu zas 1. máj. Deň v ktorom vzdávame hold práci, ako nositeľke pokroku ľudstva.

.
Bieda zas pokročila o krok vpred.
.
Zástupy nezamestnaných, chudobných, nevzdelaných, ponížených občanov Slovenska bez dostatočného sociálneho a zdravotného zabezpečenia, bez perspektívy a vyhliadky na dôstojný a slušný život naďalej narastajú.
.
Nezmení na tom nič ani nový parlament a vláda, lebo bez zmeny politického, ekonomického a spoločenského systému, len na základe kozmetických úprav protiľudového kapitalizmu, ktorý tu vládne, nie je možné definitívne vyriešiť situáciu chudobných a ponížených. A vôľu k takej zmene vládnúci buržuji nemajú.
Zisk sa stal modlou, bieda morálky a ekonomiky jeho zákonitými sprievodnými javmi.
.
Hanba nám.
.
Hanba nám – komunistom za to, že sme tento marazmus pripustili a že sa na jeho plazivom rozvoji svojou nemohúcnou pasivitou – dôsledne rozdelení podieľame i naďalej.
Hanba nám, že sme sa nechali rozbiť, rozložiť, že sme sa vzdali princípov, prostredníctvom ktorých naši dedovia a otcovia víťazili a v mene ktorých strádali a mnohí i umierali. Hanba nám, že sme sa vzdali moci bez boja, že sme zradili dôveru tých, ktorí nám verili, že sme ich ponechali osamotených, ich vlastným osudom ako obete pre našich politických odporcov, buržujov, vykorisťovateľov, privatizérov a zlodejov.
Spytujme si svedomie, prečo k tomu došlo. Zamyslime sa nad tým, prečo sme nedokázali naplniť naše dávne ústredné heslo: „Spojme sily v prospech pracujúceho človeka“.
Všetko zlé je však na niečo dobré. To je dialektika života. Odhoďme neúspechy minulosti, zdvihnime hlavy.
.
Vzdor
.
Vstaňme z kresiel pochmúrnych obývačiek, opusťme neplodné agresívne diskusie krčiem, zdvihnime naše lenivé zadky od anonymity monitorov, od webových stránok a sociálnych sietí a poďme fyzicky medzi tých, ktorí nás potrebujú a ktorých zúfalo potrebujeme i my. Poďme v duchu komunistických ídeí zobudiť nezamestnaných, vykorisťovaných, ľudí žijúcich zo sociálnych dávok, z prídelov múky, zo životného minima., robotníkov, poľnohospodárov, námedzne pracujúcu inteligenciu, študentov, dôchodcov, ženy….. všetkých, ktorým režim len berie, ale nič nedáva.
www.ipolitika.sk
.
Prestaňme sa už konečne vzájomne klamať, poučovať, napádať, dehonestovať našu prácu, prestaňme už konečne uvoľňovať svoje frustrácie kydaním na iných komunistov, prestaňme zbytočne personifikovať naše vzájomné škaredé nekomunistické vzťahy na verejnosti. Chovajme sa voči sebe navzájom ako ľudia, ako komunisti. Chovajme sa k iným tak, ako chceme, aby sa chovali oni k nám.
Je tu pre nás ďalšia príležitosť. Je 1. máj, náš symbolický deň. Je to deň nás všetkých vykorisťovaných.
Zahoďme definitívne naše rozpory, urobme škrt cez rozpočet tým, ktorí ich jatria a z našej roztrieštenosti profitujú. Spojme sa!
.
Platí to pre všetkých komunistov, súčasných, bývalých i budúcich, platí to pre všetkých, ktorí sa cítia byť ukrivdenými, rovnako i pre tých, ktorí si myslia, že sa nič nestalo. Platí to pre starých i mladých, zdravých i chorých, pre tých, ktorí prácu majú i pre tých, ktorí ju nemajú, prosto pre všetkých, ktorým súčasný buržoázny režim prináša len strádanie, biedu, bolesť a utrpenie.
.
Urobme už konečne prvý krok k zjednoteniu a budúcej perspektívnej komunistickej spolupráci za našu spoločnú vec. Za naše oslobodenie. Nech je kritériom hodnotenia našej práce ochota, vôľa a schopnosť spolupracovať.
.
Kto objektívne nemôže priložiť ruku k spoločnému dielu, toho pochopíme a ospravedlníme. Kto však môže a nechce, toho nepotrebujeme. Žiadame ho, ak nepomáha, nech nezavadzia.
.
Kto napriek tejto našej úprimnej výzve bude pokračovať v nekultúrnych prejavoch, osobných útokoch a antagonistických osobných atakoch na verejnosti, ten našu úctu nemá. Nech ale už neočakáva našu ohľaduplnosť, či ľútosť. Nepatrí medzi nás, lebo sa svojim konaním z našich radov vyčleňuje.
.
Ak nemáte inú príležitosť, alebo nemáte oporu vo vlastnej organizačnej štruktúre ste vítaní 1. mája 2012 na demonštrácii proti kapitalizmu v Košiciach. Všetkých účastníkov podujatia bez rozdielu privítame dôstojne s úctou ako komunistov, ako bojovníkov za lepší svet.
.
Tak poďme a skúsme to spolu!
.
Nech 1. máj 2012 je novým začiatkom!
 Peter Nišponský, MO KSS Košice
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>