10 dôvodov, prečo neveríme, že sa kauza Gorila vyšetrí

kauzagorila www.ipolitika.sk

Gorilu zametali pod koberec za vlády Dzurindu, Fica aj Radičovej! Môže to byť za druhého Fica iné? O priebehu vyšetrovania informuje webstránkawww.kauzagorila.sk

Hnutie 99% zareagovalo ako prvé na zverejnené dokumenty Gorila a žiadalo ešte v decembri 2011 premiérku I. Radičovú o zbavenie mlčanlivosti príslušníkov SIS, ktorí sa na odpočúvaní konšpiračného bytu priamo podieľali. Na sprístupnenie informácií o kauze Gorila sme vytvorili internetovú stránku pravdaoslovensku.sk a kauzagorila.sk. Verejnosť budeme aj týmto spôsobom naďalej informovať o vývoji vyšetrovania tejto kauzy, aj keď nie je veľa dôvodov veriť, že kauza Gorila bude skutočne vyšetrená.

Skôr je viac dôvodov neveriť:

Dôvod prvý:

Od zverejnenia spisu Gorila na internete až dodnes nikto nepotvrdil, že by riaditeľ SIS Karol Mitrík (nominant Ivety Radičovej) zbavil mlčanlivosti príslušníkov tajnej služby, ktorí by mohli a mali k veci čo povedať.

Dôvod druhý:

Nikto nevyšetruje, kto spôsobil únik informácií zo SIS, na základe čoho sa predstavitelia spoločnosti Penta a politici dozvedeli o tejto tajnej operácii spravodajskej služby.

Dôvod tretí:

Nikto nevyšetruje, prečo SIS za pôsobenia riaditeľa SIS Ladislava Pittnera (nominanta Mikuláša Dzurindu) nespolupracovala s orgánmi činnými v trestnom konaní na usvedčení Jaroslava Haščáka, Anny Bubeníkovej, Jirka Malchárka a iných štátnych funkcionárov a politikov z korupcie.

Dôvod štvrtý:

Nikto nevyšetruje, prečo riaditeľ SIS Jozef Magala (nominant Róberta Fica) rozhodol o zastavení spravodajskej operácie s krycím názvom Gorila a prečo a na akom právnom základe vydal pokyn na zlikvidovanie nahrávok (zvuku), ktoré v rámci tejto akcie vznikli.

Dôvod piaty:

Dodnes nikto nevypočul hlavných podozrivých: Jaroslava Haščáka, Annu Bubeníkovú, Jirka Malchárka a politických výpalníkov z pravice i ľavice spomínaných v spise Gorila.

www.ipolitika.sk

Dôvod šiesty:

Dodnes padlo v kauze Gorila iba jedno obvinenie. Exminister vnútra Lišpic sa poponáhľal oznámiť, že trestne stíhaný je Pavol Rusko, no prokuratúra musela toto rozhodnutie pre zjavnú neopodstatnenosť zastaviť.

Dôvod siedmy:

Exminister Lipšic vyšetrovanie úplne spolitizoval, pretože si z neho urobil predvolebnú kampaň. Neoprávnene zverejňoval informácie z vyšetrovacieho spisu, rozprával do médií o tom, kto má byť obvinený a písal o priebehu vyšetrovania blogy. Vyšetrovanie sa však nikam nepohlo, Lipšic len naháňal preferencie.

Dôvod ôsmy:

Mnohé z trestných skutkov, ktoré boli v rámci kauzy Gorila spáchané, sú už pravdepodobne premlčané. Prečo? Lebo Dzurindova, Ficova aj Radičovej vláda neurobili nič, aby sa prípad vyšetril. Ako môžeme veriť, že za druhého Fica sa kauza vyšetrí?

Dôvod deviaty:

Polícia je stále spolitizovaná: policajný prezident a ďalší vysokí funkcionári sú osobnými nominantmi jedného politika – ministra vnútra. Vymenúva a odvoláva ich bez konzultácií s vládou či parlamentom. Aj naďalej môžu byť policajti z funkcií odvolávaní bez udania dôvodu. Ako môže takto spolitizovaná polícia vyšetriť Gorilu a iné korupčné kauzy, do ktorých sú namočení politici a im blízki ľudia?

Dôvod desiaty:

Po vymenovaní novej vlády je jasné, že finančné skupiny, vrátane Penty, budú mať cez viacerých ministrov priamy vplyv na jej činnosť. Ak ste volili 10. marca zmenu, nedočkali ste sa. Z pozadia nám aj naďalej vládnu stále tí istí, no teraz im robí namiesto pravice španielsku stenu Smer.

Viac informácií o kauze Gorila a priebehu vyšetrovania:

www.kauzagorila.sk

www.pravdaoslovensku.sk

 

zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>