Výsmech parazitov a program KSS

Logo_KSS_scan_velke_2010 www.ipolitika.sk

Vyšli sme na výsmech.

S našimi 0,728% volebnými výsledkami a ziskom 18583 platných hlasov pre KSS sme opäť dokázali, že na malom Slovensku nie je dosť miesta pre dve sociálnodemokratické strany.
Dokázali sme tiež, že program akokoľvek obsahovo dobrý, predkladaný s čestnými úmyslami pred pracujúce i nezamestnané masy vykorisťovaných, ak je prezentovaný v inotajoch, v mantineloch určených súčasným režimom, spôsobom buržoázneho parlamentarizmu, bez veľkého balíka peňazí zaplatených „nezávislým“ médiám a reklamným agentúram nemá šancu ľavicových voličov osloviť.

.
Dali sme im na výber voľbu:
.
Buď: „zlých, nostalgických komunistov“ stelesňujúcich prednovembrové „bezprávie a totalitu“, sľubujúcich „len“ dôstojný život, smerujúcich k socializmu (istého porazeného vo voľbách) – ako nás KSS prezentovali neústretové a arogantné predvolebné buržoázne médiá,
.
alebo: „zjednotenú sociálnodemokratickú ľavicu“ – bývalých, teraz „dobrých, pokrokových komunistov“ sľubujúcu istoty, sociálny štát, blahobyt pre všetkých, prisatú na buržoáznom systéme, ústretovú k zahraničnému kapitálu, smerujúcu do lona Bruselu (istého víťaza volieb) – ako SMER SD prezentovali ústretové a servilné predvolebné participujúce médiá.
.
Kto, ak nie je dostatočne uvedomelý by v takom prípade riskoval stratu toho opojného pocitu radosti, že je na strane pokroku, na strane vopred ohláseného víťaza? Kto by nechcel byť víťazom? Kto by nevolil istoty?, sociálny štát?, blahobyt pre všetkých?
.
Dokázali sme však i to, čo je pre nás, komunistov priam strašidelné: Že nie sme, že sa ani nechytáme k tomu, aby sme boli avantgardou pre vykorisťovaných pracujúcich, pre nezamestnaných, pre ľudí ubytých kapitalizmom, bezprávím, žijúcich v nedôstojnej spoločnosti v nedôstojných životných podmienkach.
Túto úlohu na seba prevzala rétorika nového vodcu. Túto úlohu prevzal na seba kapitalistický štát, ktorý od teraz bude sám seba nazývať „sociálnym“ a takmer polovici obyvateľov krajiny žijúcej v nezamestnanosti, sociálnej odkázanosti, materiálnej a duchovnej biede bude trpezlivo vysvetľovať, že toto sú tie istoty, ktoré im sľuboval tesne pred vhodením hlasu do volebnej urny. Túto pozíciu buržoázny štát a jeho sociálnodemokratický vodca potrebuje ako soľ. Pre udržanie kapitalistického systému v prehlbujúcej sa kríze kapitalizmu, pre elimináciu prípadnej masovej nespokojnosti, pre udržanie más na uzde kapitálu.
.
Túto bitku sme prehrali. Oni zvíťazili.
.
Môžu sa smiať i vysmievať sa nám. V kútiku ich „ľavicových“ duší už ale tlie pochybnosť.
Čo zo sľubov daných voličom sociálna demokracia v systéme krízy kapitalizmu vlastne dokáže splniť? Čo, ak sa to ako vždy doposiaľ nepodarí? Čo ak tí naši sklamú? Čo ak budú ďalej kradnúť a uprednostňovať osobné záujmy nad záujmami tých, ktorí ich volili?
.
www.ipolitika.sk
Čo ak tí zlí, nostalgickí komunisti precitnú, pochopia úskok a začnú sa skutočne intenzívne venovať tomu, čo vyhlasujú za svoj cieľ? Čo ak sa im podarí obnoviť, vybudovať a rozšíriť štruktúry a vplyv na vykorisťovaných a oklamaných? Čo sa stane, ak sa im podarí prebudiť uvedomenie masy postihnutých neúspešnou politikou „dobrej, zjednotenej, sociálnodemokratickej ľavice“?
.
Čo ak sa vrátia a legitímne nastolia spolu s postihnutými občanmi akútnu požiadavku zmeny kolabujúceho politického a ekonomického systému?
.
Čo urobí potom sociálny demokrat? Pridá sa k zahraničným a domácim mecenášom z buržoázie s ktorými doposiaľ účinne kolaboroval a kam ho ťahá peňaženka, alebo k tým zlým komunistom, kam ho ťahá sociálnodemokratické „ľavicové“ srdce? Preto sa komunistov preventívne bojí. Má strach, že príde o výhody vyplývajúce mu zo systému, na ktorom parazituje a dokonca bude musieť splniť to, čo doteraz vykorisťovaným len sľuboval, ale nikdy nesplnil.
.
Sú to oprávnené obavy tých, ktorí to nemyslia s touto krajinou a jej občanmi čestne. Lebo sľubovať nesplniteľné, tak ako sme toho svedkami už 22 rokov po protikomunistickom prevrate v Československu ne naozaj nečestné.
.
Z toho by sa mal odvíjať i náš program, program komunistov, program Komunistickej strany Slovenska po tejto kruto prehratej volebnej bitke. Na jeho rozvinutie a realizáciu máme 4, ale pravdepodobne až 8 rokov. Je to málo na intenzívnu prácu a až príliš veľa na nečinnosť.
.
Náš program by mal byť jednoduchý, priamočiary a zrozumiteľný.
.
1. Definitívne potvrdiť na Slovensku revolučnú Komunistickú stranu (nie len ďalšiu, inú stranu sociálnodemokratického typu),
2. Definovať a v programe ukotviť cieľ: Zmenu politického, ekonomického a spoločenského systému,
3. Stranu zásadne kádrovo omladiť a organizačne zjednodušiť jej riadiace štruktúry,
4. Vrátiť sa k tradičnej symbolike s možnosťou nových variantných zobrazení a prezentácií,
5. Intenzívne pracovať dole, priamo v prostredí robotníkov, roľníkov, pracujúcej inteligencie, nezamestnaných, študentov, dôchodcov a.t.d., budovať akcieschopné štruktúry tak, aby nás vnímali ako revolučnú avantgardu, šíriacu uvedomenie a pripravujúcu jednotný protiimperialistický front proti kapitálu, násiliu, biede a bezpráviu., ako prípravu k zmene systému,
6. Vyhraniť sa zásadovo voči sociálnej demokracii tak, aby voliči v nastávajúcich ídeových stretoch a vo voľbách už nikdy nedostali na výber medzi dvomi sociálnymi demokraciami, ale vždy len medzi komunistami a buržoáziou bez ohľadu na to, pod hlavičkou akých strán bude buržoázia i sociálna demokracia práve vystupovať.
.
Že je to nereálne? Dokonca nemožné?
To tvrdia naši politickí odporcovia, antikomunisti a neprajníci. Tvrdia to preto, lebo sa toho boja.
.
Všetko je reálne a možné, ak budeme chcieť a ak nájdeme efektívny spôsob realizácie týchto cieľov.
Poďme do toho. Nech sa nás boja!
.
Tak nám súdruhovia Marx, Engels, Lenin ………… pomáhajte.
.
Peter Nišponský
Košice, Slovensko,
21. marca 2012 .
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

2 Responses to Výsmech parazitov a program KSS

  1. www.skinetrin.cz hovorí:

    Dávno jsem nenarazila na takové věci, výborně se to čte a
    prosím o častejší přidávání a více příspěvků, protože to určite není ztracený čas.

  2. Skinetrin hovorí:

    Velmi příjemná obsluha
    Doporučená

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>