Vyjadrí sa Smer konečne k trestnoprávnej imunite?

cl-kabliky-cmyk-nahlad-original www.ipolitika.sk

SDKÚ-DS vyzýva Smer, aby sa jasne vyjadril k požiadavke občanov zrušiť trestnoprávnu imunitu poslancov a sudcov.

“Táto téma je z pohľadu občanov dôležitá. Smer dáva len rôzne reči okolo, ale žiadny zásadný postoj. Myslím si, že je správne pred voľbami sa pýtať Smeru, bez ktorého ústavná väčšina nebude, či po voľbách pristúpi k tomuto kroku,” povedala podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská.

SDKÚ-DS má zúženie imunity poslancov len na výroky v parlamente opakovane vo svojom programe.

Absolvovali sme v tejto kampani možno najviac stretnutí s občanmi. Voliči sa na nich okrem pracovných miest, poriadku a spravodlivosti a veľkých káuz pýtali aj na zrušenie trestnoprávnej imunity.

www.ipolitika.sk

“Ľudia to vnímajú ako nerovnosť medzi politikmi a občanmi. Faktom je, že sa poradilo zrušiť priestupkovú imunitu a pravdou je, že táto vláda mala v programe aj predloženie zrušenia trestnoprávnej imunity. Pravda tiež je, že poslanci celej vládnej koalície hlasovali za,” povedala Lucia Žitňanská.

Neprešlo to, lebo chýbali hlasy Smeru a SNS. “Aj toto je rozdiel medzi modrým a červeným,” zdôraznila Lucia Žitňanská.

“Je preto dnes na mieste pýtať sa Smeru, či je ochotný po voľbách za to hlasovať. Je to téma, ktorá žije. Pozícia SDKÚ-DS je jasná, rovnako aj pozícia bývalých partnerov,” dodala Lucia Žitňanská.

 

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>