Voliť či nevoliť?

sdl www.ipolitika.sk

Je to azda najčastejšia otázka týchto dni. Túto hamletovskú otázku si dnes, v súvislosti s blížiacimi sa predčasnými parlamentnými voľbami, kladie takmer polovica slovenských voličov. Odpoveď na ňu nepoznajú, resp. sa prikláňajú k názoru, že niet koho, niet prečo a preto voliť nepôjdu. Ani sa nedivím, že takto uvažujú. Veď sociálny kolaps, v  ktorom sa spoločnosť nachádza, obrovská armáda nezamestnaných, poníženie dôchodcov, nízke zárobky, rozpadajúce sa zdravotníctvo, spoločenský úpadok školstva, nevymožiteľnosť práva a jeho dvojaký meter, strata dôstojnosti a ústavných práv, strach z budúcnosti, vysoký stupeň klientelizmu a korupcie zasmečovaný kauzou Gorila, im dáva zdanlivo za pravdu.

K takémuto uvažovaniu kričím KONEČNE! Áno konečne volič dozrel a začal uvažovať prečo a komu má dať svoj hlas. Konečne začal chápať ako sa s jeho dôverou v niektoré politické strany a ich politikov v skutočnosti narába. Konečne pochopil, že treba niečo zmeniť. Konečne pochopil, že už nechce byť klamaný a veriť sľubom stále tej istej strany a tým istým politikom, ktorí ho zakaždým sklamú. Preto sú títo voliči sklamaní a rozhodnutí nevoliť resp. nevedia, koho vlastne majú voliť, komu konečne môžu dôverovať, ktorá strana a ktorí politici budú pracovať pre blaho všetkých a nielen pre seba a svoje stranícke záujmy.

Týmto voličom odkazujem – radím:

  1. Rozhodne choďte voliť. Využite svoje ústavné právo a rozhodnite o ďalšom vývoji Slovenska a svojom postavení, rozhodnite o nastavajúcom živote svojej rodiny a vašich záujmoch. Nenechajte, aby o tom rozhodli iní voliči bez vás. Tí môžu rozhodnúť vo váš neprospech.

  2. Choďte voliť. Ak sa vaša sociálno-ekonomická situácia za posledné roky zlepšila a vyjadrujete s vývojom na Slovensku spokojnosť, voľte tie strany, ktoré za posledné obdobie riadili našu spoločnosť.

  3. Choďte voliť. Ak sa vaše a vašich rodín podmienky na slušný a dôstojný život zhoršili, resp. nezlepšili, voľte nové strany a nových ľudí. Voľte tých, ktorí v živote už niečo prospešné dokázali, za ktorými sú činy, ktorí dávajú predpoklad, že sa súčasná situácia na Slovensku vo všetkých oblastiach podstatne zlepší. Nemá význam voliť tých, ktorí vás už sklamali. Opäť sa len sklamete.

www.ipolitika.sk

Voliči, neverte publikovaným preferenciám volebných prieskumov. Sú silne zavádzajúce, nereálne a účelovo cielené. Práve tieto prieskumy prispievajú k tomu, že voliči nevolia nové politické strany. Žiaľ, voliči sa im prispôsobujú, a tak stále do parlamentu posielajú tie isté strany, ktorým vlastne tieto prieskumy pomáhajú.

Voliči, neverte účelovým tvrdeniam súčasných parlamentných strán, že sa neoplatí voliť nové resp. mimoparlamentné strany, že váš hlas prepadne. Oni vlastne tým hovoria „voľte len nás“. Vy ste im verili, a vidíte ako to dopadlo.

Voliči, váš hlas neprepadne. Len vy, svojím hlasom, môžete do parlamentu poslať nový vietor, nových ľudí, u ktorých je väčší predpoklad, že budú pracovať pre vás. Len vy svojím hlasom pre nové strany môžete zmeniť štruktúru slovenskej politickej scény, len vy môžete týmto spôsobom poslať tých, ktorí vás sklamali do politického dôchodku.

Voliči, váš hlas nebude zbytočný ani vtedy, keď strana, ktorú budete voliť sa nedostane do parlamentu. Váš hlas len zvýši počet hlasov, ktoré dajú najavo, že doterajším parlamentným stranám už neveríte. Je to lepšie, ako keď voliť neprídete, pretože nízka účasť vo voľbách sa bude interpretovať všelijako, len nie tak, že doterajším parlamentným stranám už neveríte. A  v konečnom dôsledku pre tieto strany, z pohľadu matematiky a získaných preferencií je jedno, či váš hlas prepadne alebo voliť neprídete.

Jednou zo strán ktorá sa uchádza o priazeň voličov je aj SDĽ. V prípade, že sa predsa len rozhodnete voliť a vo voľbách jej dáte svoj hlas vás ubezpečujem, že vás nesklameme a nebudete svoje rozhodnutie ľutovať. SDĽ aj keď staršia značka, je dnes nová strana s novými vzdelanými a skúsenými ľuďmi, nezaťaženými z minulosti ani s kauzou Gorila. Strana prešla výraznými programovými a personálnymi zmenami, ktoré ju jednoznačne radia za jedinú reálnu ľavicovú stranu na Slovensku. Sme ľavicovou alternatívou pre ľavicových a sociálne cítiacich voličov a tých, ktorých dominantný stredo-ľavicový subjekt sklamal.

SDĽ je stranou ktorá nechce robiť len kozmetické úpravy, ale zásadným spôsobom zmeniť súčasný stav a razantne riešiť problémy v prospech občana – človeka, ktorý si už konečne zaslúži aj svoju ľudskú dôstojnosť. Verte mi, že viem o čom píšem a viem čo treba. Ja som svoje sľuby a predsavzatia vždy splnil.

Jozef Kalman

kandidát SDĽ v predčasných parlamentných voľbách

zdroj: mojasdl.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>