Voľby sú referendom o rozvoji Slovenska

haber www.ipolitika.sk

02. 03. 2012 - EÚ má v súčasnej kríze najväčšie obavy z toho, čo sa stane, ak stratia ázijské trhy.

Zisťovalo sa preto, aká je miera chudoby na starom kontinente. Jej rozsah je však namiesto predpokladaných 11 až 25 percent. A toto číslo vytvárajú najmä mladí absolventi vysokých škôl, ktorí sa nedokážu zamestnať. Ukázalo sa, že mladí sú tým lakmusovým papierikom, ktorí vypovedá o stave spoločnosti. Na situáciu mladých poukazuje aj Vladimír Mečiar, ktorý dôvodí, že každý siedmy mladý človek u nás žije v absolútnej chudobe.

Čo teda potrebuje Slovensko po 10. marci? Takú reprezentáciu, ktorá dokáže založiť rastové momenty v celej spoločnosti. ĽS-HZDS to už viackrát vo vláde dokázala. Sú tu výsledky. A Mečiar chcel pomáhať spoločnosti, aj keď sa jeho strana stala mimoparlamentnou. Pri ponuke ministrovi dopravy Jánovi Figeľovi, že mu pomôže získať zdroje pre rozvoj, sa dočkal odpovede, že Slováci nechcú červené doláre. Predseda ĽS-HZDS však dôvodí, že doláre sú zelené a všetky rozvinuté krajiny EÚ horúčkovito rokujú s Čínou aj s Ruskom. Len Slováci tieto zdroje odmietajú.

Napriek tomu Mečiar pripomína, že je stále v hre projekt širokorozchodnej trate cez Slovensko. Bratislava má v tomto projekte hrať prím, lebo viedenské kapacity sú vyčerpané. Viedeň projekt víta, rovnako Praha. Slovensko má teda šancu stať sa dôležitým logistickým bodom EÚ. Lenže Radičovej vláda tento projekt odmieta. Voľby o týždeň budú teda plebiscitom, či si Slovensko dokáže vybrať vládu, ktorá príjme ponuku od universa – ako tento projekt nazval slovenský ekonóm Peter Stanek.

www.ipolitika.sk

Pritom ide o 48 miliónov ton prepraveného tovaru cez naše územie ročne. Pri výstavbe širokorozchodnej trate nájde po dobu desiatich rokov pracovnú príležitosť 60 tisíc ľudí na Slovensku. Pri prevádzke širokorozchodnej trate bude potrebných ďalších 12 tisíc ľudí pracujúcich v ôsmich termináloch. Význam Slovenska teda výrazne vzrastie.

Rozvoj slovenského štátu jednoznačne brzdia pravicové strany dnešnej vládnej koalície. Slovensko preto potrebuje 10. marca zvoliť zmenu. Návrat do parlamentu rozumu a stability v podobe odborníkov z ĽS-HZDS. Slovensko musí, povedané slovami Mečiara zastaviť sociálnu emigráciu a začať využívať tvorivý potenciál mladých na vlastnom území, nie v zahraničí. A zastaviť najmä rozvoj chudoby. Čísla, aké prezentuje predseda ĽS-HZDS, vyrážajú dych, ak 24 percent mladých žije pod hranicou chudoby, rovnako aj 30 percent mladých rodín, ba až 15 percent mladých žije pod hranicou chudoby do veku 21 rokov. Ako využijeme mladých, ak im hneď na začiatku života dávame pocítiť, že sú nepotrební? Preto sa národ musí v tejto vypätej situácii zomknúť a dokázať, že v tomto referende – vo voľbách – si vyberáme budúcnosť.

Stanislav Háber

 

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>