V. Mečiar: Zo slovenskej pôdy bude kšeft ako SPP

v. meciar www.ipolitika.sk

02. 03. 2012 - Dnes sa v Bratislave v Theátre Wüstenrot stretol predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar s občanmi.

Preplnené hľadisko do posledného miesta najprv potleskom ocenilo Mečiarovu gratuláciu nežnejšej časti publika veršami Sládkoviča, ktorými vzdal hold prítomným dámam k Medzinárodnému dňu žien.

 

Potom sa zaoberal situáciou pred voľbami. Pripomenul, že odchádzajúca vláda vytvorila podmienky na to, aby sa slovenská pôda dostala predajom do zahraničných rúk. Onedlho sa tak môže stať, že na domácej pôde budú pracovať Slováci ako novodobí bíreší, ktorí za prenájom budú platiť cudzincom. Mečiar považuje tento stav za škandál podobný predaju SPP za Dzurindovej vlády, keď síce štátu zostalo 51 percent akcií, ale menšinoví vlastníci majú právomoci, akoby boli väčšinovými.

 

Dnes po desiatich rokoch od kúpy akcií, už zarobili na SPP viac, než investovali, a celkovo zo Slovenska zahraniční investori získavajú na dividendách 120 miliárd eur, ako dodal prítomný europoslanec Sergej Kozlík.

www.ipolitika.sk

 

Exminister pôdohospodárstva Peter Baco zasa dodal, že naši farmári majú len jednu tretinu podpôr, aké získavajú trebárs ich rakúski kolegovia a dodal, že odchádzajúca vláda medzi prvými zrušila zákon na ochranu pred zdieraním veľkých obchodných reťazcov, či Mečiarov/Cabajov zákon o predaji z dvorov, ktorý pomáhal rozvoju vidieka.

 

 

Mečiar v ďalšom prejave zdôraznil, že dnes ani jedna banka nie je v slovenských rukách. Preto ako dodal, ĽS-HZDS chce iniciovať vznik slovenského bankového domu. Za prítomné ženy za gratuláciu poďakovala prof. Katarína Tóthová. Po predstavení kandidátov do NR SR za Bratislavský kraj, večer pokračoval divadelným predstavením Mníšky 2.

 

 

Stanislav Háber

 

 

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>