V KDH sa priznávajú k diskreditácii Mečiara

haber www.ipolitika.sk

05. 03. 2012 - Dosť bolo goríl – povedal si zjavne bývalý šéfredaktor denníka KDH Anton Selecký a priznal, ako sa vyrábala diskreditácia Vladimíra Mečiara v roku 1992.

Ako na tom pracovala federálna tajná služba, ktorá mu doniesla aj správu o Mečiarovi, ktorú napokon ako prvá vydala Mladá fronta dnes. Pod článkom bol podpísaný Štefan Hríb. Ako sa k nemu správa dostala, ak ju predtým ponúkali Seleckému z tajnej služby na to už bývalý šéfredaktor neodpovedá, ale každý si to zrejme domyslí.

Dnes prirovnáva k Hríbovi bývalý šéfredaktor denníka KDH práve Toma Nicholsona a jeho stretnutie s ministrom vnútra Danielom Lipšicom. Je zjavné, že KDH by sa chcelo od spisu Gorila nejakým spôsobom dištancovať a tváriť sa, že ich sa to netýka. Pre Jána Figeľa je výhodné a najdôležitejšie potichu skupovať percentá podpory po SDKÚ.

Čo však predseda KDH nemôže zamlčať, hoci o tom nehovorí, je fakt, ako Slovenská republika dopadla po vstupe do EÚ, kam nám Figeľ dláždil cestu ako náš vyjednávač. Mečiar priamo ukazuje na Figeľa prstom, že práve vďaka nemu sa vyjednali také zlé podmienky, že dnes poľnohospodárstvo u nás kolabuje. Dokážeme vyrobiť potraviny len vo výške biednych 45 percent našej spotreby. Kedysi sme však v našom chlebovom rezorte dokázali ponúknuť na domácom trhu viac ako sto percent domácich produktov, lebo časť z nich sme aj vyvážali.

www.ipolitika.sk

Ak si k tomu zoberieme ďalšie Mečiarom uvádzané fakty, akými je hrozivá nezamestnanosť mladých, ktorou sa už zaoberajú aj európske inštitúcie, musí byť každému súdnemu pozorovateľovi jasné, že KDH ťahá Slovensko zlou cestou. Začína to síce prácou, ako hlásajú heslá figeľovcov, lenže v KDH sa hrdia tým, koľko jej Slovákom nedajú! Tak totiž hovoria o ďalšom strategickom odvetví, ktorým je doprava a výstavba diaľníc. Nestavať a hovoriť o ušetrených peniazoch, je zúfalé a smiešne.

Je viac ako jasné, že KDH nikdy vo výsledkoch nedobehne ĽS-HZDS, ktorá nielen založila štát, ale dokázala konsolidovať poľnohospodárstvo. Oživiť ekonomiku a vystavať 120 kilometrov diaľníc za štyri roky. Ak niekto preto považuje KDH za východisko po páde preferencií viacerých strán a po odhalení Gorily, otvárajú mu oči aj podobné priznania vlastných, aké urobil verejne Selecký.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>