Strašiak socializmus

figel_kdh www.ipolitika.sk

Zvolebnieva sa a mnohé, najmä pravicové politické strany vyťahujú vo svojich reklamách tie najsilnejšie kalibre, aby sa prezentovali ako tí najspravodlivejší, ktorí chcú ľudu tejto krajiny len to najlepšie. Stačí si pozrieť plagáty niektorých strán a človeku rozum zastáva. Kde že boli títo politici 22 rokov? Čo doteraz robili. Bola snáď ich činnosť len akýmsi pokusom ako na to a až teraz to začne naostro?Teda odstraňovanie nezamestnanosti, zlepšovanie hospodárskych výsledkov, skvalitnenie činnosti zdravotníctva, školstva a opätovného oživenia poľnohospodárstva… Jedna z politických strán dokonca vyhlasuje, že za posledných jeden a pol roka zistila čo chcú jej voliči, preto sa orientuje na sociálnu a hospodársku oblasť a nie tak ako doteraz na menšinové otázky (nie že by na tie zabudla!).

.
Snáď najčudnejším sa mi javí reklama jednej z doterajších parlamentných politických strán, KDH. Jej predseda v nej vehementne tvrdí, že všetky doterajšie socialistické vlády boli zlé a krajiny priviedli na pokraj bankrotu – ako príklad pritom uvádza Grécko. Nechcem sa zaoberať tým, kto priviedol Grécko do jej súčasnej zúfalej hospodárskej situácie. Iná vec ma zaujala. V jednej predvolebnej diskusnej relácii tejto pán dostal otázku, ako sa zlučujú jeho terajšie vyhlásenia s tým, že vyštudoval za socializmu a dokonca bol členom SZM (Socialistického zväzu mládeže). Jeho, prepáčte, koktavé vysvetľovanie by bolo skutočne na smiech, keby to nebolo tak žalostné. Toľko k jeho rečiam o zlom socializme, ale aj o dôveryhodnosti jeho slov.
.
www.ipolitika.sk
Všetci vieme, že v tomto období médiá buď proti nám využívajú tvrdú antikomunistickú propagandu, alebo nás jednoducho ignorujú. Tej, žiaľ, najviac podliehajú mladí ľudia. Na jednej z rozhlasových staníc som napríklad počula príkladnú ukážku toho, ako sú mladí ľudia dezorientovaní. V Trnave vraj pôsobí nové nekomunistické kino. Tak to povedal mladý muž, ktorého sa na kino pýtal redaktor. Ja síce neviem aké to je, ale pokiaľ mal ten mladý muž na mysli, že v tom kine sa hrajú iné filmy ako za socializmu, tak má pravdu. Určite sa vtedy nepremietali podradné americké krváky a horory (tým nechcem povedať, že americká kinematografia nemá aj kvalitné snímky). Veď si len všimnime čo vysielajú naše televízne stanice, bez rozdielu či sú komerčné alebo verejnoprávne. Ak to nie sú seriály natočené za socializmu, tak len málo naozaj kvalitného sa dostane na obrazovku. Tá je totiž plná podradných a skutočne nekvalitných programov, nehovoriac o tom, že sa v nich často vyskytujú vulgárnosti, nemravnosti a nechutnosti. Nuž a čo sa týka filmovej výroby? Tá od roku 1989 je len slabým odvarom toho, čo tu bolo pred prevratom.
.
Nie sú peniaze. Toto je tá mantra, ktorá sa ozýva vždy, keď spomína niečo čo chýba. Či je to kultúra, školstvo, veda, ale aj zdravotníctvo a čo je najhoršie, samotná existencia našich obyvateľov. Tým často nezostáva iné len sa vzdať napr. dovolenky na úkor toho, aby si mohli zaplatiť základné životné potreby. Pravda, ešte vždy je tu časť ľudí, ktorí majú tisíce euro na to, aby sa bavili na plesoch či iných podujatiach vyhradených len pre elitu.
Oľga Fábryová
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>