Spojme sa pre odstránenie dôsledkov požiaru!

hrad www.ipolitika.sk

József Berényi, predseda Strany maďarskej koalície sa dnes spojil s podpredsedom maďarskej vlády Zsoltom Semjénom, a požiadal ho, aby sa aj maďarská vláda podieľala na nákladoch spojených s odstraňovaním škôd požiaru hradu Krásna Hôrka, ako aj na financovaní rekonštrukčných prác. 

Semjén Zsolt ihneď kontaktoval predstaviteľov slovenskej vlády, a oznámil im, že aj oficiálne zverejnia plánované opatrenia Maďarska.

www.ipolitika.sk

Tento živel zdevastoval veľmi významnú slovensko-maďarskú, zároveň európsku historickú pamiatku, preto je samozrejmé, aby sa na výdavkoch odstránenia škôd a rekonštrukcie hradu podieľali obidve vlády, a aby sa spoločne uchádzali o finančnú podporu pre tento účel z európskych fondov.
SMK zdôrazňuje potrebu spojenia, a vyzýva civilné organizácie, aby organizovali spoločné zbierky na ochranu hradu Krásna Hôrka.

Tlačové oddelenie SMK

 

zdroj: mkp.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>