SNS = vernosť Slovensku

snslogo www.ipolitika.sk

Bratislava, 9. marca 2012 – TA3 v rámci predvolebných portrétov politických strán spracovala aj spravodajský portrét Slovenskej národnej strany:

Z. ZÁVODSKÁ, moderátorka: “Vernosť Slovensku, takým sloganom sa začína volebné memorandum Slovenskej národnej strany, národniari už tradične odkazujú na vlastenectvo, suverenitu a sebestačnosť, v krajnom prípade nevylučujú ani odchod Slovenska z Európskej únie a eurozóny.”

Redaktorka: “Národniari sa chcú zamerať na ochranu ľudí, stabilizáciu ekonomiky a zvýšenie životnej úrovne a to aj tak, že odmietajú ďalšie nalievanie peňazí do eurovalu. Vyšší príjem má Slovákom zabezpečiť zníženie rovnej dane na 16 percent a 10 percentná DPH na potraviny a základné životné potreby. Pre monopoly chystajú energetické, telekomunikačné a bankové dane. Naštartovanie ekonomiky podľa národniarov úzko súvisí s budovaním diaľnic a infraštruktúry, rovnako sa chcú zamerať na podporu cestovného ruchu. Podnikateľské prostredie chcú národniari zlepšiť efektívnejším výberom DPH, zrovnoprávnením slovenských podnikateľov so zahraničnými firmami v nárokoch na investičnú pomoc a odstránením administratívnej záťaže. Živnostníkom sľubujú vrátiť odpočítateľnú položku.

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana považuje za základ spoločnosti rodinu, chce preto jasne definovať manželstvo ako zväzok muža a ženy. Mladým rodinám má pomôcť výstavba nájomných a štartovacích bytov a matky majú opäť dostať možnosť zvýšiť si materskú dávku dobrovoľným pripoistením. Seniorom sľubujú dôstojnú starobu aj prostredníctvom opatrení na garanciu stability prvého dôchodkového piliera. Dôchodcovia s najnižšími dôchodkami majú dostať o sto eur viac. Do školstva by malo smerovať päť percent HDP a platy aj status učiteľov by sa mali zvýšiť.

Národniari sa hlásia k aktívnejšej ochrane života, zdravia a majetku, lepšej starostlivosti štátu o obete trestných činov, k boju proti korupcii a odpolitizovaniu justície. Za dôležité považujú riešenie takzvanej cigánskej otázky, lepšou adresnosťou štátnych dávok, zriadením internátnych škôl, či usmernením sexuálnej výchovy. Predstavitelia SNS sú presvedčení o tom, že občanom môže efektívne slúžiť jedna zdravotná poisťovňa, každý pacient by mal mať nárok na jeden liek bez doplatku plne hradený poisťovňou. Rovnako plánujú presadiť garantovaný odvod štátom plateného poistného vo výške najmenej päť percent priemernej mzdy a zvýšiť význam preventívnych programov. Národniari tvrdia, že každý občan sa musí na celom Slovensku dohovoriť po slovensky, plánujú navrhnúť aj jednoduchšie členenie Slovenska na úrovni krajov a vyšších územných celkov.”

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>