Slovensko na prahu nového veku

hzds_logo www.ipolitika.sk

18. 03. 2012 - Strašenie deficitom verejných financií na začiatku vládnutia novej vlády je jednoznačným nezmyslom.

Už dnes vieme, že nová Ficova vláda sa určite k projektom, ktoré navrhoval ešte Jánovi Figeľovi v minulom roku Vladimír Mečiar, neotočí chrbtom. Teda do úvahy prichádza toľko očakávaný podpis pod projekt širokorozchodnej trate cez Slovensko.

Len tento jeden podpis znamená niekoľko desaťtisíc pracovných miest na veľa rokov, čo samozrejme zníži deficit verejných výdavkov, lebo o to menej budeme platiť ľuďom ich sociálne dávky. Taká je jednoduchá, ale presná logika budúceho vývoja. Celá Európa sa s nádejou pozerá na východné doláre, len Figeľ povedal na Mečiarovu ponuku, že on červené doláre nechce.

www.ipolitika.sk

Pravdou je aj to, že prvou úlohou nového kabinetu musí byť urobenie poriadku po Ivanovi Miklošovi. Pravica ani nemohla inak dopadnúť, ako dopadla, keď dokázala stvárať také psie kusy, akým bol nový informatizačný systém daniarov. Stačí len vniesť do týchto vzťahov poriadok a logiku, a Slovensko má šancu veľmi rýchlo začať stabilizovať svoje pomery.

Stanislav Háber

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>