Slovensko je turistickým lídrom v stredoeurópskom regióne

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Slovensko v roku 2011 zaznamenalo 10%-ný medziročný nárast zahraničných turistov. Oproti okolitým krajinám ide o najvyšší percentuálny rast. Kým Česko si vlani pripísalo o 7,9% viac zahraničných turistov, Maďarsko o 7,8%, Poľsko rástlo o 6% a najmenej z nášho regiónu sa zvýšil počet zahraničných turistov v Rakúsku (4,6%).

„Pozitívne štatistické čísla sú odrazom aj systematického a cieleného marketingu, ktorý sme minulý rok zaviedli v agentúre. Veľmi nás potešil vysoký percentuálny nárast ruských a ukrajinských návštevníkov, ale aj prvýkrát od krízového roku 2009 mierne zvýšenie počtu nemeckých turistov,“ povedal generálny riaditeľ SACR Peter Belinský.

Zo zdrojových trhov Slovenska vzrástol podľa údajov Štatistického úradu SR  počet Čechov (+10,1%), Poliakov (+6,3%), Maďarov (+15%), Rakúšanov (+14,1%) a Nemcov (+1,3%). Rekordne sa zvýšil počet ruských (+30,2%) a ukrajinských (+64,4%) návštevníkov. Naopak pokles návštevnosti bol u Holanďanov (-1,5%), Britov (-3,6%) a Talianov (-4,6%).

www.ipolitika.sk

K vysokému 10%-nému rastu návštevnosti prispeli najmä MS v hokeji, Kontinentálna hokejová liga v Poprade, ale aj cielené propagačné kampane, ktoré SACR v spolupráci so subjektmi turizmu pripravila v zahraničí. Na raste návštevníkov má podiel aj väčšia aktivita subjektov cestovného ruchu, ktorých inovatívne produkty turizmu SACR propagovala v zahraničí. Naopak negatívne návštevnosť Slovenska ovplyvňuje nedostatočné respektíve žiadne letecké prepojenie bratislavského, ako aj regionálnych letísk z dôležitými európskymi a svetovými destináciami.

V roku 2011 vzrástol oproti roku 2010 aj počet domácich návštevníkov o 2,2%. SACR propagovala domáce turistické destinácie na najnavštevovanejších festivaloch, kultúrnych a športových podujatiach. V podpore domáceho cestovného ruchu bude SACR pokračovať určite aj tento rok a veríme, že čísla budú výraznejšie.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>