Slovákov zaujíma viac Mojsejová ako Fico

Google._Reuters www.ipolitika.sk

V súvislosti s voľbami sa na Google najviac vyhľadávali volebné preferencie či Nora Mojsejová.

Podľa aktuálnych rebríčkov najvyhľadávanejších slov vo vyhľadávači Google sa slovenskí používatelia v súvislosti s blížiacimi sa voľbami okrem všeobecných informácií o voľbách taktiež intenzívne zaujímajú o predvolebné prieskumy a preferencie jednotlivých strán. Najväčší skok v rámci rebríčka zaznamenala strana SaS, do prvejdesiatky sa dostal aj jej líder Richard Sulík. Z hľadiska intenzity záujmu o politické strany sa na prvej priečke umiestnil Smer, v rebríčku lídrov politických strán jednoznačne vedie verejnosti dobre známa Nora Mojsejová.

Používatelia od začiatku roka najčastejšie hľadali všeobecné informácie o voľbách, ako aj o politických stranách a ich kandidátkach. Veľký záujem bol aj o informácie o neštandardných možnostiach ako voliť, a to buď zo zahraničia alebo prostredníctvom internetu. Najhorúcejšou témou (skokani) medzi používateľmi internetu sa stali predvolebné prieskumy preferencií politických strán a politická strana SaS vrátane jej lídra Richarda Sulíka. Viditeľne sa zvýšil aj záujem o strany SDKÚ, Smer a KDH.

NAJPOPULÁRNEJŠIE VÝRAZY (spojené s voľbami)     
1. voľby 2012
2. voľby 2012 strany
3. voľby 2012 prieskum
4. voľby 2012 kandidátky
5. preferencie voľby 2012
6. voľby marec 2012
7. voľby 2012 dátum
8. parlamentné voľby 2012
9. voľby zo zahraničia
10. voľby cez internet

www.ipolitika.sk

Slovenskí používatelia sa od začiatku roka najviac zaujímali o politické strany Smer, SaS a SDKÚ. Do prvej desiatky sa okrem známych politických stálic dostali aj Obyčajní ľudia, Strana slobodné slovo Nory Mojsejovej a Strana živnostníkov Slovenska. Medzi lídrami politických strán si záujem internetovejverejnosti najviac získala Nora Mojsejová. Záujem o Mojsejovú bol v tomto období dokonca väčší ako záujem o Fica, Matoviča a Sulíka dohromady.

TOP 5 poradie politických lídrov

1. Nora Mojsejová
2. Robert Fico
3. Igor Matovič
4. Richard Sulík
5. Mikuláš Dzurinda

Nora Mojsejová. Snímka: TASR/Martin Baumann

Poradie politických strán 
podľa záujmu používateľov (rok 2012)
1. Smer
2. SaS
3. SDKÚ
4. KDH
5. SNS
6. Obyčajní ľudia
7. Strana Slobodné Slovo
8. Komunistická strana Slovenska
9. HZDS
10. Strana živnostníkov Slovenska

 

 

zdroj: sss-nm.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>