SDĽ vylučuje vzdanie sa kandidatúry

sdl www.ipolitika.sk

V posledných dňoch sa objavili špekulácie o vzdaní sa  kandidatúry SDĽ a aj jej personálnom obsadení. Lídri SDĽ Ing. Jozef Ďurica, Mudr. Irina Šebová a Ing. Marek Blaha sa preto rozhodli vyjadriť sa k nim.

„Volebnú kampaň robíme sice skromne ale úprimne. Financujeme ju výlučne z prostriedkov kandidátov v prvej dvadsiatke. “ uviedol predseda SDĽ Ďurica. Vylúčil tým, že by strana mala slúžiť na nejaké iné účely ako na presadenie programu Dohoda so Slovenskom, s ktorým predstúpila pred voličov a s ktorým sa bude uchádzať o podporu vo voľbách desiateho marca.

„Nikdy som sa nenechala nikým ovplyvňovať. Táto strana nie je riadená žiadnymi finančnými skupinami a žiadnemu mecenášovi nič nedlžíme.“ dodala Mudr. Šebová, dvojka na kandidátke, ktorá to podkladá aj za hlavný rozdiel medzi SDĽ  a Smerom a pokračovala: „Naše hlasy sa nechystáme nikomu odovzdať.“

www.ipolitika.sk

Program SDĽ jasne definuje to, čo má spoločné, ale aj rozdielne so stranou Smer. Zásadný rozdiel je v názore na zmenu volebného systému, podporu malých a stredných regionálnych projektov na rozdiel od predražených megainvestícií, či na odpolitizovanie štátnej správy.

„ Situáciu vnímame ako historickú šancu na vytvorenie prvej ľavicovej vlády na Slovensku.“ uzavrel vyhlásenie podpredseda SDĽ Marek Blaha s poukázaním na fakt, že je viac ako 650 000 nerozhodnutých voličov.

 

zdroj: mojasdl.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>