Rafael Rafaj: Ak nepôjde SNS do vlády, vznikne ďalší „mačkopes“

R.-Rafaj-portret-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 6. marca 2012 – Na základe definovania národno –štátnych priorít Slovenska by po voľbách mohla vzniknúť vláda Smeru-SD a Slovenskej národnej strany, ktorých programy sú navzájom kompatibilné. Druhou alternatívou je vznik programového “mačkopsa” spojením Smeru-SD s niektorým členom súčasnej vládnej koalície. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil podpredseda SNS Rafael Rafaj.

www.ipolitika.sk

Práve na takúto kombináciu podľa R. Rafaja verejnosť pripravujú médiá aj rôzni analytici. O stabilite budúcej vlády dnes podľa neho hovoria tie subjekty, ktoré už niekoľkokrát spôsobili rozpad vládnej koalície, “v prípade KDH trikrát a v prípade SDKÚ-DS dva krát”. “Slovensko potrebuje proslovenskú vládu, ktorá nebude možná bez SNS,” zdôraznil podpredseda národniarov.
“V nejakom zlepencovom ľavicovo – pravicovom mačkopsovi by to bolo len z dažďa pod odkvap. Riešenie je v definovaní národno-štátnych záujmov,” zdôraznil R. Rafaj, podľa ktorého sa štát za jeden a pol roka súčasnej vlády prepracoval cez ekonomickú a politickú krízu až do krízy spoločenskej. “Pre väčšinu strán je dôležitejšie to, čo hovorí Brusel, ako to, čo hovorí slovenský občan,” dodal. “Politické subjekty a je v podstate jedno, či sú kresťansky, alebo liberálne orientované, uprednostňujú zahraničný záujem,” povedal R. Rafaj s tým, že SNS by napríklad investičné stimuly presmerovala z podpory zahraničných investorov na podporu domácich podnikateľov.
“Chcem všetkých vyzvať, aby k voľbám prišli. Voľby sú poznačené mnohými kauzami a negativizmom, ktorý oslabuje občiansku statočnosť ľudí a dáva ich do pozície apatie,” vyhlásil napokon R. Rafaj, podľa ktorého odhodlanie ľudí zúčastniť sa na voľbách zneisťujú rôzne spravodajské hry, ktoré sa pravidelne objavujú v médiách.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>