Práca namiesto dávok funguje: Skúšali sme to v Prešove

sas-logo www.ipolitika.sk

V spolupráci s primátorom mesta Prešom P. Hagyarim a starostami obcí Spišský Hrhov, Pečovská Nová Ves, Rudlov, Hanušovce a Bystré sme dnes ukázali ako funguje kľúčová téma volebného programu SaS – práca namiesto dávok.

Ľudia v hmotnej núdzi musia dostať zmysluplnú prácu, nie dávky v hmotnej núdzi. Vďaka zle nastavenému systému robí štát z ľudí v hmotnej núdzi žobrákov, ktorí raz za mesiac natrčia ruku a štát im dá peniaze bez toho, aby od nich čokoľvek očakával. Prichádzajú o pracovné návyky, stávajú sa súčasťou armády sociálne vylúčených. Sú odkázaní výlučne na štát, strácajú postavenie v spoločnosti a ľudskú dôstojnosť. Keď dáme ľuďom namiesto dávok prácu, dáme im možnosť vytvárať hodnoty, z ktorých budú profitovať nielen oni, ale aj štát.

www.ipolitika.sk

“Keď dáme ľuďom namiesto dávok prácu, dáme im možnosť vytvárať hodnoty, z ktorých budú profitovať nielen oni, ale aj štát“, povedal Jozef Mihál.
Zo systému zároveň vypadnú všetci tí, ktorí pomoc od štátu dosiaľ zneužívali a pritom pracovali načierno doma alebo v zahraničí. V rámci šetrenia verejných financií okrešeme  sociálny systém predovšetkým o také dávky, ktoré sú nesystémové, jednorazové a nespravodlivo nastavené.

„Ide o projekt, ktorý by zabezpečil každému v hmotnej núdzi namiesto dávok prácu za minimálnu mzdu, čo by predstavovalo 2 eurá na hodinu, teda 16 eur denne za 8 odpracovaných hodín a vyše 280 eur mesačne“, uviedla Lucia Nicholsonová. „Pracujúci zároveň získajú okrem mzdy aj nemocenské a dôchodkové poistenie.“

 

 

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

2 Responses to Práca namiesto dávok funguje: Skúšali sme to v Prešove

  1. Johna919 hovorí:

    Im thankful for the post. Great. fkeebdcgkeef

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>