Ponuka Mečiarových nápadov zostáva aktuálna napriek voľbám

haber www.ipolitika.sk

22. 03. 2012 - Rýchle cesty získavania peňazí pre náš schodok verejných financií sú zjavne tie najhoršie riešenia, ako sanovať naše hospodárstvo.

Riešenia podľa Vladimíra Mečiara sú v investíciách do krajiny, keď z každej investovanej koruny trebárs do diaľníc sa nám vracala do štátneho rozpočtu takmer polovica na odvodoch, daniach, nezaťaženosti sociálneho systému, čo všetko boli efekty zvýšenia zamestnanosti.

Predseda ĽS-HZDS jednoznačne na exaktných číslach dokazoval, že naše údajné vymieranie je chiméra pre pravicové záujmy zvyšovať vek odchodu do dôchodku, čo by bola katastrofa. Ak sa podľa Mečiara zo štátu dostáva až 120 miliárd eur každý rok do zahraničia na ziskoch tu pôsobiacich zahraničných investorov, je nutné v systéme urobiť zásahy, ktoré prinesú toľko žiadaný pozitívny efekt. Hovoril o možnosti reinvestícií týchto zdrojov v našom hospodárstve, na čo dnes nie sú podmienky, lebo Radičovej vláda takto nerozmýšľala.

www.ipolitika.sk

A v dôchodkových fondoch Mečiar navrhoval zmeny, ktoré by umožnili tieto najdlhšie uložené prostriedky využívať pri ďalšom rozvoji. Nastavené parametre nám teraz totiž neprinášajú možný efekt, ak nemôžu byť tieto prostriedky investované v krajine, kde vznikajú. To sú všetko ciele, ktoré ak by sa začali napĺňať, tak podľa Mečiara ich efekty môžeme začať pociťovať už o rok, najneskôr o dva.

Najzaujímavejším Mečiarovým návrhom však je zjavne zriadenie štátnej druhej dôchodkovej sporiteľne. Za pravicovej vlády sme boli svedkami, keď sa rušili vo fondoch garancie, čo podľa Mečiara pripomína hru nebankových subjektov. Radičovej vláda vyhnala ľudí do sporiteľní, kde sa prehlasovali do konzervatívneho fondu, v ktorom jedinom zostali štátne záruky. Dnes však nič nebráni v tom, aby nová Ficova vláda použila Mečiarom navrhované zmeny. Čiže napriek výsledkom volieb zostáva ponuka nápadov.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>