Podporujeme celosvetovú akciu Hodina Zeme 2012.

www.ipolitika.sk

 

Do šiesteho ročníka celosvetového projektu Hodina Zeme sa tento rok zapojí aj politická strana NÁŠ KRAJ. „Spolu s miliónmi ľudí na celom svete tak podporíme iniciatívu, ktorá vyjadruje individuálnu zodpovednosť za klimatické zmeny zapríčinené ľudskou činnosťou“ povedal Andrej Vilim.

Hodinu Zeme začali 31.marca 2007 obyvatelia austrálskeho Sydney, ktorí na jednu hodinu zhasli svetlá vo svojich domácnostiach. Už na druhý rok sa z lokálnej akcie stalo celosvetové hnutie presadzujúce hodnoty udržateľného rozvoja. Dnes je táto iniciatíva pravdepodobne najväčšou globálnou občianskou iniciatívou na svete.

Hodina Zeme začína v sobotu 31.3.2012 od 20:30 do 21:30. Po celom Slovensku sa do akcie zapoja nielen jednotlivci a domácnosti, ale aj obce, mestá a niekoľko firiem. Svoje svetlá zhasnú aj pamiatky ako Bratislavský hrad, Spišský hrad, Hrad Strečno, či Hrad Budatín.

www.ipolitika.sk

Hodina Zeme tento rok zasiahne aj vesmír. Astronaut Medzinárodnej vesmírnej stanice Andre Kuipers bude 31.marca sledovať postupné zhasínanie svetiel na celej planéte. Celú tohtoročnú akciu bude dokumentovať fotografiami a prostredníctvom živých komentárov. „Neexistuje lepší spôsob, ako zvýšiť povedomie o budúcnosti najkrajšej planéty vo vesmíre“ povedal pre svetové médiá Kuipers.

„Do Hodiny Zeme sa zapoja aj naše starostky a starostovia“ uviedla predsedníčka strany NÁŠ KRAJ Ľuba Kráľová. Ako povedala starostka obce Pčoliné Zuzana Gajdošová: „Aj naša obec podporí túto celosvetovú akciu. Chceme tak upriamiť viac pozornosti na problém ochrany životného prostredia a hlavne ochrany klímy“.

Andrej Vilim

 

zdroj: strana-naskraj.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>