Neobyčajné ženy na kandidátke chcú pomáhať ľuďom v núdzi

logo-olano www.ipolitika.sk

Bratislava 6. marca (TASR) ‑ Tri z neobyčajných žien na kandidátke hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktoré sa vo svojej doterajšej práci zameriavali a zameriavajú na pomoc ľuďom v núdzi, chcú v prípade volebného úspechu presadiť legislatívne zmeny, na ktoré politici doteraz nemali vôľu, chuť a ani čas.

Zakladateľka a dlhoročná riaditeľka organizácie Pomoc obetiam násilia Janka Šípošová tvrdí, že obete trestných činov v porovnaní s páchateľmi stále ťahajú za kratší koniec. “Slovenské trestné právo pojem obeť ani nepozná a v tejto oblasti potrebujeme viacero zákonných zmien,” apeluje Šípošová. Podľa jej slov naša legislatíva nevytvára podmienky na prevenciu domáceho násilia a neposkytuje účinnú ochranu a pomoc takýmto obetiam.
Kandidátka na poslankyňu je zároveň presvedčená, že pri hromadných katastrofách nastáva na Slovensku “štátna” panika a zmätok. “Potrebujeme moderný systém krízového manažmentu, pomoci, ochrany a odškodňovania obetí,” zdôrazňuje Šípošová.

www.ipolitika.sk

Právnička a aktivistka proti mobbingu na pracovisku Mária Ritomská z vlastných pracovných skúseností vie, že v posledných rokoch sa výrazne narušili pracovnoprávne vzťahy. “Sústavne dochádza k zastrašovaniu zamestnancov zo strany zamestnávateľov a k zneužívaniu moci. Preto chcem bojovať za každého zamestnanca, za spravodlivé vzťahy na pracoviskách, chcem rozprúdiť antimobbingovú kampaň a tvorbu nových zákonov,” avizuje.

Mediátorka a spotrebiteľská ombudsmanka Helena Mezenská chce prispieť k zvyšovaniu vymožiteľnosti práva, spájajúc to s rozvojom mediácie a mimosúdneho zmierovacieho konania. Mnoho deklarovaných práv podľa nej “žije len na papieri”, v reálnom živote nie sú vymožiteľné. Okrem toho chce podporovať rozvojové programy pre mimovládny sektor, pre ženy a rodiny a rozvoj turizmu.

 

zdroj: obycajniludia.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>