Milí priatelia

sdl www.ipolitika.sk

Našim najväčším víťazstvom v živote nie je to, že nikdy neprehráme, ale to, že po každej prehre vstaneme a kráčame za svojimi cieľmi ďalej.

Confucius

Asi takto by som nejako zhodnotil svoje účinkovanie v práve skončených parlamentných voľbách. Výsledok neberiem ako tragédiu, lebo životné pády bývajú ďaleko horšie a bolestivejšie, ako je tento politický. Každopádne je to však moja osobná prehra a nemôžem len tak nad ňou mávnuť rukou. Úplne zlyhala moja koncepcia Slušnosti, Zodpovednosti a Ľudskosti. No ak človek prehrá s takýmito hodnotami, myslím si nie je dôvod na plač. Život a s ňou politika sa však posunuli do úplne iného levelu. Napriek tomuto zisteniu som rád, že som mohol spolu s Vami a ďalšími priateľmi o tie moje hodnoty a ciele zabojovať. Jednoducho za svoje ideály, ciele a presvedčenie, treba vždy bojovať. Veď kedysi za to ľudia platili aj svojimi životmi. My sme len neuspeli. Nakoniec vo všetkom zlom je aj niečo dobré. Spoznal som Vás ako vynikajúcich ľudí, ktorí išli so mnou do tohto súboja. Bez ohľadu na to ako to dopadlo, som rád, že som nesedel v kúte a nečinne sa prizeral na to, s čím vnútorne nesúhlasím. V živote je to už raz tak. Víťazstvá odhaľujú náš charakter, prehry zase ukážu našu silu. Sám som zvedavý, čo to s víťazmi a porazenými v najbližšom období spraví.

www.ipolitika.sk

Milí priatelia, nie som ešte rozhodnutý ako ďalej a či vôbec v tejto oblasti ďalej, lebo u mňa v živote stále platí : „Nikdy nehovor nikdy.“ Každopádne si však budem musieť dať jasnú odpoveď na niektoré otázky. Bez ohľadu na výsledok, by som vám však práve teraz chcel povedať, že mi bolo nesmiernou cťou, zúčastniť sa tohto súboja spoločne s vami. Pre mňa je totiž najväčším ocenením ak v presadzovaní hodnôt a ideálov nezostávam osamotený. Vo svojich oboch knihách píšem hlavne o ľudských hodnotách a priateľstve, ktoré verím budú vždy v ľuďoch hlboko zakorenené. Rovnako tam píšem, že môj život je ako sínusoida elektrického napätia. Ako večný optimista a bojovník verím, že tá moja sínusoida dosiahla už dno a teraz aj za pomoci priateľov, bude opäť stúpať nahor.

S úctou

Ľubo Dzurák

zdroj: mojasdl.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>