Mečiar ako hodnota rozvoja

haber www.ipolitika.sk

20. 03. 2012 - Po voľbách je jasné, že aj keď ĽS-HZDS sa nedostala do parlamentu, úlohy a ciele tejto strany reprezentované architektom slovenskej štátnosti Vladimírom Mečiarom zostávajú stále aktuálne.

Tieto vytýčené cesty a program je nutné napĺňať v prospech Slovenskej republiky a jej občanov. Je to nevyhnutnosť, ktorá zaväzuje víťaza volieb a lídra vlády SR pokračovať v jasne načrtnutej ceste.

Rekord Mečiarovej vlády z rokov 1994 až 1998 pri výstavbe diaľníc zostane zrejme neprekonaný, keď bolo vybudovaných obdivuhodných 120 kilometrov. Politika však nie sú preteky, ak nerátame voľby. V prvom rade ide o budovanie spoločnosti na sociálnych istotách, národných a kresťanských hodnotách, čo sú tri tradičné piliere ĽS-HZDS. Na tejto ceste sú odborníci strany na čele s Mečiarom autoritami, ktoré dokážu poskytnúť množstvo cenných rád a skúseností.

www.ipolitika.sk

Po troch pravicových vládach zlepencov je najväčšou katastrofou Slovenska nedostatočný regionálny rozvoj. Od čias Mečiara sa nik nezaoberal harmonizáciou jednotlivých regiónov a okrem toho bratislavsko – trnavského, sa len vzácne pohol čo i len fúrik na iných miestach Slovenska. Mečiarove vlády vždy prijímali rozhodnutia až po zhodnotení dopadov na rodinu, teda až keď bolo jasné, že sa nezhorší, ale zlepší postavenie rodiny.

Jednotlivé konferencie rozvoja okresov, ktoré osobne Mečiar organizoval a navštevoval, hovorili o každom zámere v tej – ktorej obci do detailov a vypracovávali sa plány, ktoré boli kontrolovateľné. A takýto prístup musí zvoliť každá zodpovedná vláda konajúca v prospech ľudí. Mečiarove skúsenosti sú tak majákom, kam sa ďalej pohnúť. Zakaždým sa jeho kabinet osobitne zaoberal vidiekom a poľnohospodárstvom, ktoré je dnes v katastrofálnom prepade.

Tieto všetky nevyhnutné kroky, sú pritom účinné pri konsolidovaní pomerov u nás. Navyše sú nevyhnutné. A Mečiar bude aj naďalej dnes v pozícii pozorovateľa hodnotou, ktorou sa budú merať ďalšie vládne výsledky.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>