Lucia Žitňanská: Vo voľbách ide o charakter štátu

zitnanska www.ipolitika.sk

Podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská chápe vzhľadom na priebeh volebnej kampane skepsu aj apatiu voličov. No je podľa nej dôležité isť voliť, pretože 10. marca pôjde o charakter štátu.

„Sme svedkami najšpinavšej volebnej kampane po roku 1989. Tento týždeň to vyvrcholilo a občan musí byť v tomto neustálom kolobehu vylievania špiny poriadne znechutený. Nehovorí sa o programoch, nehovorí sa o tom, čo bude po voľbách,” povedala Lucia Žitňanská.

Takýto stav je v záujme jednej politickej strany, a tou je Smer-SD. “Ak podľahneme skepse, môžeme byť po voľbách veľmi prekvapení,” zdoraznila Lucia Žitňanská.

 

Smer-SD a rôzne ekonomické skupiny majú záujem zvrátiť reformy, ktoré ministerka spravodlivosti s podporou stredopravej vlády presadila.

„Som presvedčená, že deliaca línia je justícia a generálna prokuratúra zvlášť. Majú záujem, aby Jozef Čentéš nebol zvolený do funkcie generálneho prokurátora,” dodala.

www.ipolitika.sk

Najvyššie ústavné orgány, ktoré by mali byť nezávislé od politiky, čušia alebo nekonajú. “Od pádu vlády toto nekonanie začína byť desivé,” zdôraznila ministerka spravodlivosti.

Vôbec nič sa nedeje na Ústavnom súde SR s discplinárnymi konaniami proti Štefanovi Harabinovi, ani s ústavnou sťažnosťou Jozefa Čentéša. Pritom pri sťažnosti Dobroslava Trnku ústavný súd konal rýchlo.

“Chcem pozvať všetkých voličov, aby prišli k urnám. Ide o veľa, ide o charakter štátu,” dodala Lucia Žitňanská.

Pozrite si, ako chce Lucia Žitňanská dokončiť zápas o spravodlivosť:

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>