Kto?

cl-kabliky-cmyk-nahlad-original www.ipolitika.sk

Slovensko je na križovatke a o päť dní voliči (ale aj nevoliči) rozhodnú, ktorou z ciest sa vydáme. Žiadna cesta z tých, ktoré sú na výber nebude ľahká, každá z nich však vedie inde.

Som presvedčený, že len koalícia stredopravých dá Slovensku šancu na to, aby bolo úspešné, aby pokračovalo na ceste dobiehania vyspelých krajín v ekonomickej úrovni, ale aj v oblasti spravodlivosti a v iných oblastiach.

Všetky potrebné zmeny a riešenia nakoniec musia presadovať konkrétni ľudia, tak si skúsme spolu odpovedať na niekoľko jednoduchých otázok.

Kto presadí zmeny v súdnictve tak, aby na Slovensku konečne existovala vymožiteľnosť práva – Harabin, alebo Žitňanská?

Kto dohliadne nad dôsledným vyšetrením všetkých káuz, vrátane podozrení z Gorily, nástenkového tendra, predaja emisií, hlasu podobného Ficovi a podobných – Kaliňák sTrnkom, alebo Lipšic s Čentéšom?

Kto zabezpečí zlepšovanie pružnosti trhu práce a tým aj podmienky na rast zamestnanosti, Tomanová, alebo Mihál? Kto ochráni peniaze ľudí v druhom pilieri, Ondruš, alebo Kaník?

Kto bude stavať diaľnice rýchlo, ale aj efektívne a zabráni ich preplácaniu cez predražené a manipulované PPP projekty, Vážny, alebo Figeľ?

Kto zabráni plytvaniu a zadlžovaniu v zdravotníctve, Raši s Paškom, alebo Uhliarik s Novotným?

Kto zlepší kvalitu nášho školstva, Čaplovič, alebo Jurzyca?

Kto začne konečne riešiť rómsky problém – Tomanová s Vaľovou, alebo Kužma s Kaníkom?

www.ipolitika.sk

Kto je schopný zlepšovať renomé Slovenska v zahraničí, udržať dobré vzťahy s Maďarskom a zároveň presadzovať naše oprávnené záujmy v zahraničí – Fico, alebo Dzurinda?

Kto je schopný ozdraviť verejné financie a zároveň zabezpečiť konkurencieschopnosť a rast slovenskej ekonomiky – Počiatek s Kažimírom, alebo Mikloš s Tvaroškom?

Výsledky verzus reči

Myslím, že práve táto výzva, ozdraviť verejné financie a zároveň zabezpečiť zdravý a udržateľný rast ekonomiky, bude pre Slovensko z ekonomického hľadiska kľúčová. A nielen pre Slovensko, pre celú Európu.

SDKÚ-DS a ostatné pravicové strany ponúkame v tejto oblasti, na rozdiel od Smeru, aj riešenia, ale aj výsledky. Počas vlád M. Dzurindu sme dokázali výrazne ozdraviť verejné financie a zároveň aj naštartovať rast ekonomiky a zamestnanosti.

Vlani sme to dokázali opäť. Slovensko malo v roku 2011druhé najrýchlejšie ozdravenie verejných financií v celej EÚ27 a zároveň druhý najvyšší ekonomický rast v eurozóne.

Uvedomujem si, že ľudia sú sklamaní, často až znechutení. Voľby však nie sú súťaž krásy, voľby sú o tom, kto z vyššie uvedených bude viesť krajinu ťažkými časmi, ktoré nás čakajú.

Kto?

 

 

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>