KDH urobí všetko preto, aby nehrozilo osem rokov ľavicového smerovania

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Predseda KDH Ján Figeľ chce v budúcnosti urobiť všetko preto, aby Slovensku nehrozili dve volebné obdobia pod vedením ľavice. Aj napriek tomu sa však v nasledujúcich štyroch rokoch nebránia spolupráci so Smerom-SD v niektorých zásadných otázkach.

Ak Smer nebude s odvahou prijímať skutočne ozdravné a rozumné opatrenia, nenaplní obrovské a oprávnené očakávania ľudí. Aj preto budeme podporovať z opozície všetko, čo je rozumné a prínosné pre Slovensko, ale kritizovať to, čo bude škodlivé,” napísal šéf kresťanských demokratov v diskusii s čitateľmi Aktuálne.sk

Ako príklad možnej spolupráce uviedol Smerom avizované zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov. Pripomenul, že KDH  sa o tento krok snaží už od roku 2003.

Niekedy si pozitívne zmeny vyžadujú aj trpezlivosť a dlhodobé úsilie. Budeme stáť pri veciach, ktoré považujeme za dobré, podporovať ich aj z opozície a pozývať k nim ľudí a politických partnerov ako z opozície, tak vládnucu stranu,” dodal Figeľ.

www.ipolitika.sk

Viacerí čitatelia predsedovi KDH vyčítali aj konflikty v opozičných laviciach, najmä ich boj s liberálnou SaS o predsednícku stoličku vo výbore pre hospodárstvo. Figeľ však argumentoval, že program hnutia je zameraný práve na tvorbu nových pracovných miest a zdravú ekonomiku.

Nárok na vedenie hospodárskeho výboru má KDH podľa neho aj vďaka svojmu volebnému výsledku a skúsenostiam s vedením najväčšieho ekonomického rezortu na Slovensku – ministerstva dopravy. “To teda nie je o hádaní, ale o dôležitej ponuke, kde sa stretli záujmy dvoch strán,” uzavrel.

Čo si myslí o výsledkoch volieb, či je spokojný s novým postavením KDH, a čo chcú v opozičných laviciach štyri roky robiť si môžete prečítať v jeho ďalších odpovediach.

http://aktualne.atlas.sk/co-si-kdh-pocne-v-opozicii-pytajte-sa-predsedu-…

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to KDH urobí všetko preto, aby nehrozilo osem rokov ľavicového smerovania

  1. KDH urobí všetko preto, aby nehrozilo osem rokov ľavicového smerovania hovorí:

    Pán Fígeľ, je to hanba, že vy ako predstaviteľ nechcete rešpektovať vôľu voličov, ktorí sa jasne vyslovili za ľavicovú politiku vlády, ale si stále hudiete tú svoju pravicovú a liberálnu politiku, ako by ste Vy sám bol múdrejší ako občania Slovenska. Ja dúfam, že ľud tejto krajiny urobí všetko preto, aby Vás a Vám podobných poslal čo najskôr na politický dôchodok!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>