Karafiáty pre ženy

mdz_ba_4 www.ipolitika.sk

Sneh, vietor, zima. Takéto počasie vítalo v Bratislave 8. marca 2012 pred prezidentským palácom účastníkov stretnutia s kandidátmi na poslancov Národnej rady SR za Komunistickú stranu Slovenska.


.
Napriek takémuto nepriaznivému počasiu prišli kandidáti, členovia strany a sympatizanti nielen z Bratislavského kraja, ale aj z Dunajskej Stredy, Nitry a Galanty.
.
Bratislavčanom sa prihovoril kandidát na poslanca a podpredseda KSS Jalal Sulejman, ktorý okrem iného povedal, že síce v týchto dňoch zúri špinavá a nevyvážená predvolebná kampaň, tvrdý, zločinný kapitalizmus, predsa len v tento deň, teda 8. marca, si pripomíname jeden z najkrajších a najdôležitejších sviatkov robotníckeho hnutia. Je to Medzinárodný deň žien, ako spomienka na vzburu krajčírskych robotníčok v New Yorku za lepšiu mzdu, rovnoprávnosť a proti vykorisťovaniu.
.
www.ipolitika.sk
Mamičkám, manželkám, sestrám, priateľkám, kolegyniam a súdružkám vyjadril od komunistov srdečné poďakovanie za ich každodennú obetavú a neúnavnú pozornosť, starostlivosť a lásku, ktorú venujú svojim rodinám, blízkym a celej spoločnosti. Zdôraznil, že ženám patrí úcta a vďaka.
.
Po jeho úvodných slovách sa kandidáti aj ďalší účastníci stretnutia rozišli po námestí a okoloidúce ženy obdarovávali červeným karafiátom. Okoloidúcich, najmä však deti, lákali červené balóny s hviezdou, ktoré spolu s volebnými materiálmi KSS rozdávali najmä mladí kandidáti Bratislavčanom.
Oľga Fábryová
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>