Ján Slota: Za národné záujmy dnes už bojuje málokto

predseda-u-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 28. marca 2012 – Niekoľko týždňov po predčasných parlamentných voľbách dochádza na naše tvrdenia, že cesta eurozóny smerom trvalého eurovalu a vytváraním fiškálnej únie je cestou do pekla. Dnes to hovorí aj premiér Talianska Mario Monti, ktorý už predznamenáva, že sme pred oveľa väčšou krízou, než sme ju mali spôsobenú krachovaním Grécka.

Sú tu obrovské deficity v ekonomikách ďalších európskych krajín, a bude nesmierne ťažké riešiť ich. Žiaľ, ľudia uverili tým, ktorí klamali, klamú a budú klamať aj naďalej. Opätovne upozorňujeme, že by sme mali robiť všetko pre to, aby sme z eurozóny čo najskôr vystúpili – len tak máme šancu ešte čo-to zachrániť, inak smerujeme rovno do ekonomickej záhuby.

www.ipolitika.sk

Verme, že nová vláda, ktorá je striktne proeurópska a zďaleka nie národná, si uvedomí, že Slovensko nemôže fungovať bez toho, že si vybuduje vlastnú možnosť záchrany. Nový kabinet by mal okamžite hľadať garancie a riešenia – tak ako si ich už niekoľko mesiacov budujú všetci okrem Slovenska. Do záchranného systému EÚ sa nalial bilión eur, na čo Európska centrálna banka nemala a nemá zdroje a porušilo sa toľko predpisov, že dnes už naozaj neexistujú v európskej ekonomike žiadne pravidlá. Záchranný systém nič nezachraňuje, veď dnes to už vidí každý – ide o ekonomický podvod, ktorý má slúžiť na záchranu veľkých finančných domov a záujmov nadnárodných monopolov. Navyše vo fiškálnej únii budú pravidlá zošnurované tak, že národné štáty zaniknú. Budú tu len nejakí byrokrati – úradníci budú vládnuť 350tim miliónom ľudí? Máme nejakého fiktívneho prezidenta EÚ, ktorého v podstate nikto nepozná, a na čele Európskej komisie ďalšieho úradníka, ktorého vyhnali z vlastnej krajiny. Takí ľudia majú viesť Európu, aby bola konkurencieschopná proti svetovým veľmociam a spoločenstvám? Slovensko vďaka predchádzajúcej vláde nebolo pripravené na nič, len pritakávať pokynom Bruselu a odlievať miliardy, ktoré mohli pomôcť Slovákom, do eurovalu. Dnes musíme hľadať riešenia a zabezpečiť ochranu životných podmienok našich občanov.

Je smutné, že v Európe už takmer nikto nebojuje za národný záujem, za bežného človeka, za najnižšie či stredné vrstvy, tu sa bojuje len o nadnárodné monopoly a bankové domy, ktoré presahujú rámce štátov i kontinentov. Súčasná politika je amorálna, zvrátená a postavená na hlavu. Kde to všetko vyvrcholí? V anarchii?

Ján Slota, predseda SNS

 

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>