Ján Slota: SNS vyzýva víťaza volieb na zoštátňovanie

Ján-Slota-22-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 30. marca 2012 – SNS išla do marcových parlamentných volieb s jednoznačnými riešeniami – chceli sme odhaliť megapodvody, ktorými sa ukradli tomuto národu strategické podniky, najmä energetické. Chceli sme kompletne preveriť ich privatizáciu a každý podvod riešiť zoštátnením. Zahraniční investori totiž naše podniky neodkúpili, ale doslova nás okradli so svojimi spolupáchateľmi zo Slovenska – s tými, ktorí im takúto pre štát nevýhodnú privatizáciu – takéto očividné okradnutie štátu umožnili. Diskutabilná je privatizácia SPP, Slovenských elektrární, ale aj ďalších firiem.

A výsmechom do očí občana je napríklad prenájom Gabčíkova, ktoré sme Talianom dali ako bonbónik, a z ktorého majú ročný zisk zhruba miliardu v korunách. To všetko treba preveriť a zoštátniť. Bratia Česi sú múdrejší – energetické podniky si nedali rozkradnúť, ale nechali si ich v štátnych rukách a urobili dobre: dnes sú jednými z najdôležitejších energetických hráčov v strednej Európe.

www.ipolitika.sk

Vyzývame víťaznú politickú stranu z marcových volieb, ktorá na budúci týždeň vytvorí novú vládu, aby sa zasadila o sprehľadnenie privatizácie strategických podnikov, ktorými prišlo Slovensko o miliardy eur a ktoré sú v súčasnosti na ochranu občanov pred ďalšou vlnou krízy také potrebné. Sú krajiny, ktoré v súčasnosti neváhajú v mene naplnenia štátnej pokladnice zoštátňovať veľké podniky i banky. Nevidíme dôvod, prečo by tak nemohlo postupovať v záujme občana aj Slovensko.

Ján Slota, predseda SNS

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>