Ján Slota k dnešnému podpisu I. Radičovej k fiškálnej únii: Nehorázne!

Ján-Slota-tlač2-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 2. marca 2012 – SNS protestuje proti tomu, aby dnes I. Radičová ako predsedníčka vlády SR bez mandátu, navyše týždeň pred parlamentnými voľbami, podpísala záväzok Slovenska a súhlas s fiškálnou úniou. Protizákonné konanie tejto vlády, ktorá mala úlohu len doviesť štát do predčasných parlamentných volieb, presahuje rámec tolerancie.

Vlastizradnými krokmi niektorých členov vlády Slovensko pomaly, ale isto prichádza o svoju suverenitu. Fiškálna únia nie je len pritvrdenie rozpočtovej disciplíny, má to podstatne väčšie dopady – najmä na suverenitu jednotlivých národných štátov. Ide o vážne rozhodnutie o osude SR a vôbec slovenského národa. Najvhodnejším riešením, racionálnym a férovým, by bolo referendum na tému fiškálnej únie, no toho sa dožívajúca vláda bála, lebo ak by slovenskí občania povedali NIE fiškálnej únii, vláda I. Radičovej by nemohla splniť všetky pokyny, ktoré jej zadal Brusel.

www.ipolitika.sk

Keďže však okrem SNS nikto neprotestuje, je jasné, že s konaním I. Radičovej a s fiškálnou úniou súhlasia všetky parlamentné strany vrátane opozičného Smeru a neváhajú vystaviť Slovensko postupnej likvidácii suverenity v Spojených štátoch európskych. Je to významný signál pre občanov tesne pred parlamentnými voľbami.

Ján Slota, predseda SNS

 

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>