Ján Slota: Európsky súdny dvor deklaruje rovnaký názor ako SNS

snslogo www.ipolitika.sk

Bratislava, 6. marca 2012 – Generálny advokát Európskeho súdneho dvora so sídlom v Luxemburgu Yves Bot dnes uviedol, že Slovenská republika neporušila právo Európskej únie, keď bývalému maďarskému prezidentovi L. Solyómovi odoprela vstup na svoje územie.

Slovenská národná strana oceňuje tento postoj a informáciu, pretože ako prvá jasne deklarovala, že bývalý maďarský prezident prekročením slovenskej hranice nerešpektoval diplomatické vzťahy ani medzinárodné právo. SNS vtedy upozornila, že nešlo o návštevu súkromnej osoby, ale o pracovnú návštevu hlavy susedného štátu. Sme radi, že naše verejné upozornenia našli pochopenie na Európskom súdnom dvore. Zároveň veríme, že ak dokáže vnímať v kontexte medzinárodného práva aroganciu maďarských politických reprezentantov Európsky súdny dvor, podarí sa to aj ďalším európskym inštitúciám a uznajú neľahkú úlohu Slovenska susediť a komunikovať s nebezpečným a rozpínajúcim sa Maďarskom. Dúfame, že európske inštitúcie snahy o rozmach Maďarska po strednej Európe budú riešiť a budú sa zaoberať aj exteritoriálnou novou maďarskou ústavou zodpovedne a vážne, a nielen suchými konštatovaniami ako doteraz.

www.ipolitika.sk

Ján Slota, predseda SNS

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>