Hryzovisko sa začína

hzds_logo www.ipolitika.sk

15. 03. 2012 - Po voľbách sa pravica rozpadáva ešte viac, ako pred nimi.

V jednotlivých stranách to vrie, lebo preferenčné krúžky ako jeden z mála nástrojov priamej demokracie hovoria jasnou rečou. V KDH by mal z postu predsedu odísť Ján Figeľ a na jeho stoličku by si mal sadnúť Daniel Lipšic. Lenže Figeľ použil fígel, keď si k svojim krúžkom pripočítal aj hlasy tých voličov KDH, ktorí nikoho nepreferovali pri vhadzovaní kandidátky do urny.

Zatiaľ Béla Bugár by rád zasadol na post podpredsedu parlamentu, čo chce však preferenčný víťaz opozície Igor Matovič. Ak hovoríme o priamej demokracii a priamych voľbách, potom by do parlamentu mali zasadnúť aj štyria zástupcovia za ĽS-HZDS na čele s Vladimírom Mečiarom. Lenže v naom pomernom systéme také niečo nie je možné.

www.ipolitika.sk

Darmo už v roku 2004 Katarína Tóthová presadzovala zmenu volebného systému. Vtedy za to pravica nezahlasovala. Dnes sa pre preferenčné krúžky u nich vyvolal vnútrostranícky boj. A je sa z čoho smiať, ako sa zubami nechtami chcú udržať v lepších pozíciách už nie ako strany, ale ako jednotlivci. Hryzovisko sa tak ešte len začína. Média sa zatiaľ zaoberajú hyenistickým okydávaním lídra štátu Mečiara zrejme na pokyn svojich chlebodárcov, aby sa verejnosť nedozvedela o tejto smiešnej pravicovej hre.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

 

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>