Hrdina Lipšic odďaľuje konanie v žalobe M. Januška

snslogo www.ipolitika.sk

Bratislava, 19. marca 2012 – Dnes sa malo po vytýčení Okresného súdu v Žiline začať pojednávanie vo veci podania žaloby Mariana Januška na Daniela Lipšica na ochranu osobnosti a náhradu nemajetkovej ujmy. Ide o vec z tzv. “nástenkového tendra”, keď D. Lipšic na svojej vlaňajšej tlačovej konferencii uviedol, že páni Igor Štefanov a Marian Janušek v týchto sporoch spoločne s inými osobami svojím konaním mali spôsobiť štátu škodu 3.601 mil. Sk.

Vzhľadom na to, že nikomu žiadna škoda nevznikla a ani nikto žiadnu náhradu škody nepožaduje, ide o nepravdivé konštatovanie D. Lipšica, a preto páni Janušek a Štefanov žiadajú Daniela Lipšica o písomné ospravedlnenie za zverejnenie tohto nepravdivého údaja.
Okresný súd v Žiline po námietke právneho zástupcu pánov Januška a Štefanova JUDr. Karola Gordíka, že súd vo veciach 9 mesiacov od podania žalôb nekoná, v januári 2012 konečne vytýčil termíny pojednávaní v oboch predmetných veciach – 19. 3. 2012 vo veci podania žaloby Mariána Januška na D. Lipšica (napriek tomu, že stanovisko Lipšica k žalobe má súd k dispozícii už od 25. 7. 2011), vo veci žaloby Igora Štefanova na D. Lipšica na 22. 3. 2012 (stanovisko k žalobe má súd od D. Lipšica už od 26. 8. 2011).

www.ipolitika.sk

Komické to však začalo byť v týchto dňoch, keď Daniel Lipšic podal len pár dní pred začiatkom procesu s p. Januškom námietku ohľadom príslušnosti súdu. Ide o nesmierne zaujímavý krok. Nielen preto, že právo podania námietky na príslušnosť súdu sa vzťahuje na podnety na súd od začiatku tohto roka, čiže vzťahovať ich na podania z minulého roka je bezpredmetné, ale aj preto, že Daniel Lipšic už vlani na požiadanie Okresného súdu v Žiline podal k veci svoje vyjadrenie. Vtedy súd v Žiline akceptoval, zrazu ho tesne pred pojednávaním neakceptuje…

Na 22. marec 2012 je vytýčené pojednávanie vo veci žaloby Igora Štefanova na D. Lipšica. Predpokladáme, že Daniel Lipšic bude postupovať podobne ako v prípade žaloby pána Januška a vznesie akúkoľvek námietku, len aby konanie opäť oddialil.

Daniel Lipšic v týchto prípadoch dokazuje, že aký neschopný je minister vnútra a predtým spravodlivosti, presne taký je aj právnik. Otázkou už zostáva len jedno: Prečo sa Lipšic až tak veľmi obáva predstúpiť pred súd, keď vlani tak rozhodne a s vážnym výrazom tváre dokázal verejne pred televíznymi kamerami poobviňovať pánov Štefanova i Januška z vlastných dojmov o škodách, ktoré mali spôsobiť Slovensku? Každému racionálne uvažujúcemu človeku musí byť odpoveď jasná. Páni Štefanov a Janušek sa však ochrany svojej osobnosti na súde budú naďalej domáhať a pán Lipšic svoje verejné obvinenia raz bude musieť dokazovať, nech bude konanie proti nemu viesť súd v ktoromkoľvek meste.

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>