Grécko práve dostalo novú pôžičku, no hovorí sa už o ďalšej

greece www.ipolitika.sk

Po dlhomesačných rokovaniach nakoniec Grécko pondelok dostalo novú pôžičku, no nové dlhopisy nie sú dôveryhodné a už teraz sa hovorí o ďalšej pomoci.

David Miller z Cheviot Asset Management hovorí, že cieľ znížiť dlh na 120% do roku 2020 nie je udržateľný. Ako ďalej hovorí: „Pozornosť sa okamžite sústredila na ďalší krok, ktorým je: Kedy bude ďalšia reštrukturalizácia (dlhov) ?“ Hovorí tiež, že na trhoch nie je veľká dôvera v to, že dlhopisy skutočne budú splatené v stanovenom termíne. Podobný názor má aj Michael Hewson z CMC Markets, ktorý poznamenal, že investori už očakávajú tretí záchranný balíček. Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble na margo toho uviedol, že prípadná ďalšia pomoc nie je vylúčená.

 

www.ipolitika.sk

Súčasná reštrukturalizácia gréckeho dlhu bola najväčšou reštrukturalizáciou v histórii. Krajina sa zmieta v obrovských problémoch – 51% mladých ľudí je nezamestnaných a ekonomika sa zmenšuje o 7% ročne. Podľa Megan Greene, riaditeľky European Economics v Roubini Global Economics, Grécko pre svoju záchranu potrebuje opustiť euro, čo by mu umožnilo rýchlejší návrat k rastu. Tento podľa nej logický krok sa však v blízkej dobe neuskutoční z politických dôvodov – keďže nemecká kancelárka Angela Merkelová nechce prevziať zodpovednosť za prípadný bankrot Grécka pred budúcoročnými voľbami.

 

Zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>