Fico potvrdil istotu zrušenia rovnej dane

bblightsabres3-thumb www.ipolitika.sk

Robert Fico potvrdil, že ak zostaví vládu, zruší na Slovensku rovnú daň. “Je to jediná možnosť, ktorú Slovensko má,” povedal pre agentúru Reuters.

V opačnom prípade sa vraj podľa neho nebude dať znížiť deficit verejných financií. Je to nezmysel.

Návrhy Smeru-SD na vyššie zdanenie úspešných ľudí a firiem by rozpočtu priniesli maximálne 150 miliónov eur ročne. Budúca vláda bude musieť prijať opatrenia za viac ako jednu miliardu eur, ak chce deficit verejných financií do konca budceho roka znížiť pod tri percentá HDP.

SDKÚ-DS viackrát ukázala, že zadlžovanie sa dá spomaliť a zastaviť najmä opatreniami na strane výdavkov a efektívnejším hospodárením. Vláda Ivety Radičovej vlani dosiahla druhé najvýraznejšie ozdravenie verejných financií v celej EÚ.

 

“Musíme pokračovať a zastaviť rast dlhu. Ale zároveň musíme vytvárať podmienky na podporu vzniku nových pracovných miest. Trestanie úspešných ohrozuje zamestnanosť a ozdravenie verejných financií zásadne nerieši. Podobne anivykradnutie druhého piliera,” reagoval podpredseda SDKÚ-DS, minister financií Ivan Mikloš.

www.ipolitika.sk

SDKÚ-DS za žiadnych okolností nezvýši celkové daňové a odvodové zaťaženie práce. Bez ohľadu na náročnosť ozdravenia verejných financií. Tvrdým úsporám sa vyhnú len oblasti dôležité pre úspešný rozvoj Slovenska, najmä školstvo a výstavba dopravnej infraštruktúry.

Ak to bude naozaj nevyhnutné, uprednostníme radšej zdanenie spotreby alkoholu, či tabaku a majetku, ktoré nemá taký nepriaznivý vplyv na tvorbu nových pracovných miest.

Prečítajte si, ako chceme zastaviť zadlžovanie Slovenska:

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>