Ekonomický expert KDH vyzýva tieňových ministrov relevantných strán zaviesť prax na vysokých školách

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Miloš Moravčík, ekonomický expert KDH dnes vyzval tieňových ministrov školstva relevantných strán pripojiť sa k iniciatíve za viac praxe na vysokých školách. Moravčík chce od Eugena Jurzycu (SDKÚ),  Dušana Čaploviča (SMER), Jozefa Mihála (SaS) či Alžbety Ožvaldovej (Most-Híd) prísľub, že ak sa stanú po voľbách členmi vlády, budú robiť všetko preto, aby sa prax na vysokých školách stala skutočnosťou.

www.ipolitika.sk

Moravčík, ktorého petíciu za prax podpísalo už viac ako 3000 študentov, pre túto myšlienku získal aj premiérku Ivetu Radičovú. Tá si po stretnutí expertnej skupiny pre riešenie nezamestnanosti mladých dokonca nechala pripnúť odznak s nápisom: „Som za prax na vysokej škole“.
„Ako by to vyzeralo na našich cestách, keby sa vodičské preukazy vydávali len za skúšky z teórie a chýbali by jazdy?,“ pýta sa Moravčík a zároveň vysvetľuje, že prax počas vysokej školy by mala trvať minimálne pol roka. Malo by ísť o prax vo fungujúcom podniku alebo organizácii a na pozíciách súvisiacich s predmetom štúdia. Prinieslo by to oveľa lepšie uplatnenie absolventov v zamestnaní. „Študenti chcú viac praxe a menej teórie, zásadná väčšina tento návrh prijíma s nadšením. Prikláňajú sa k tomu aj podniky, ktoré školy v súčasnosti málo oslovujú.“ dodáva Moravčík.

 

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>