Dajme im vedieť čo chceme…

volby_12 www.ipolitika.sk

So značným sebavedomím sa za ostatné týždne a mesiace sporia parlamentné politické strany a strany so „zdôrazňovanými“ preferenciami, aké budú výsledky volieb a aké koalície môžu na Slovensku vzniknúť. Považujú za prirodzený jav, že ONY a len ONY sa môžu opäť dostať do parlamentu a zostavovať vládnuce koalície.

Snahy iných, momentálne neparlamentných strán, buď zosmiešňujú, bagatelizujú, alebo priamo navádzajú voličov na ich ignorovanie. Pretože ich predstavitelia si myslia, že len oni a ich strany majú „patent na rozum“ a len oni môžu zabezpečiť Slovensku a Slovákom dobro a spravodlivosť.

.
Pri letmom a najmä dôkladnejšom pohľade na ich programy, alebo skôr na predvolebnú agendu /pretože poriadny program niektoré z nich ani nemajú/, je zrejme, že sa odlišujú len málo. Všetci deklarujú prosperitu Slovenska, zníženie nezamestnanosti, odstránenie korupcie a klientelizmu, reformy do zdravotníctva, školstva…i inde. Narábajú s číslami s rozdielom desatinných miest, ale aj jednotiek a desiatok v otázkach odvodov, daní, prírastku HDP, znižovania dlhov, druhého i prvého piliera. Manipulujú s občanom, ktorý len málo rozumie, čo z toho je reálne a čo je len predvolebná kampaň.
.
Pritom je zrejme, kto tento stav spôsobil. Kto spôsobil, že sa Slovensko dostalo do terajšej situácie, z ktorého ho teraz „chcú vyviesť“. Veď je úplne jasné, že všetky politické strany, ktoré sú dnes v parlamente a vo vláde v koaličnom zväzku, ale aj v opozícii, sa priamo alebo nepriamo podieľali na na tom, v čom sa dnes Slovensko nachádza.
.
Predali a rozkradli majetok a peniaze, predali nás zahraničnému kapitálu. Zapríčinili pokles priemyselnej výroby, rozvrat poľnohospodárstva, takmer devastáciu vedy a výskumu a ako výsledok zapríčinili takmer 400 tisícovú nezamestnanosť. Vyhnali státisíce ľudí za prácou do zahraničia. Falošnou politikou ponúk tovarov a finančných pôžičiek priviedli státisíce dôverčivých ľudí do stavu zadlženosti, mnohokrát hroziacej exekúciou.
www.ipolitika.sk
.
Podnecovaním individualizmu, egoizmu, sebectva, honby za bohatstvom ako symbolu úspešnosti sa pričinili o zdegenerovanie morálky, vzťahov medzi ľuďmi, ľudských hodnôt spolupatričnosti, solidarity, vzájomnej pomoci, spolupráce. Podvody, korupcia, okrádanie, ba ani násilnosti, vyhrážanie sa, výpalníctvo už pomaly nie sú pokladané za protispoločenské a odsúdeniahodné. „Celebritami“, obdivovanými osobnosťami, úspešnými a následovaniahodnými sa stavajú primitívi, vulgárni a „lacní umelci“, bohatí jednotlivci zo „smotánky“.
.
Mnohí ľudia začínajú chápať, kam sme sa to dostali. Čoraz otvorenejšie a hlasnejšie začínajú vyjadrovať svoju nevôľu k negatívnym javom súčasnosti. V mnohých prípadoch začínajú hovoriť o tom, že toto nechceli. A že lepšie bol,o predtým… Mnohí z nich to obdobie „predtým“ už jasne definujú. „Za komunistov“. „Za komunistov nám bolo najlepšie“ hovoria. „Už nám nikdy nebude tak, ako bolo za komunistov“. „Za komunistov bol poriadok…, za komunistov boli iné vzťahy medzi ľuďmi…, za komunistov sa toľko nekradlo…, za komunistov nebolo toľko vrážd, narkomanov, zločincov…, za komunistov museli všetci pracovať a nebolo príživníkov…
.
Je zrejme, že ľudia začínajú snívať o inej spoločnosti ako je táto. Že chcú, aby niektoré veci fungovali ako vtedy – „za komunistov“. Ba začínajú si uvedomovať, že nápravu mnohých problémov a „zvrhlosti“ súčasnosti sú schopní garantovať a urobiť len komunisti. Škoda len, že pri voľbách, ktoré považujú za svoju demokratické právo, dávajú hlas niekomu inému.
.
Je už načase dať vedieť všetkým tým zapredancom v rozličných stranách presadzujúcich len záujmy bohatých, čo chceme. A výsledok sa prejaví.
Pavol Suško
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>