99% žiada Ústavný súd, aby vyhlásil voľby za neplatné

ivanweiss www.ipolitika.sk

Hnutie 99% občiansky hlas dnes podalo na Ústavný súd SR sťažnosť s návrhom, aby boli výsledky volieb vyhlásené za neplatné. K tomuto kroku nás viedli dva dôvody.
Prvým dôvodom je Spišiakova nezákonná policajná akcia namierená proti 99% a jeho sympatizantom.
Polícia bola pred voľbami zneužitá na negatívne ovplyvňovanie voličov v neprospech strany 99%. Boli tým porušené ústavou grantované princípy slobodnej súťaže politických síl.
Najrozsiahlejšia policajná akcia v dejinách Slovenska bola namierená iba proti hnutiu 99%. Polícia ani prstom nepohla v prípade iných strán, ktorých podpisy boli spochybnené podaniami viacerých občanov.

Nezákonný postup policajného prezidenta Spišiaka

Pri preverovaní našich podpisových hárkov boli sympatizanti 99% zastrašovaní príslušníkmi polície. Policajný prezident nezákonne informoval o čiastkových výsledkoch policajného preverovania len preto, aby očiernil 99%.

Za posledných 22 rokov nebola polícia nikdy takto hrubo zneužitá na politické ciele. Policajný prezident Jaroslav Spišiak zneužil políciu, svoje postavenie a policajnú uniformu na ovplyvňovanie výsledkov volieb.

Jaroslav Spišiak sa takto stal symbolom zneužívania moci na zastrašovanie voličov a na ovplyvňovanie volieb.

V demokratickom a právnom štáte by bol Spišiak za takéto konanie prepustený z Policajného zboru bez nároku na výsluhový dôchodok. Ak to neurobí súčasný minister vnútra, musí to urobiť minister nový. A ak to neurobí ani on, je zrejmé, v prospech ktorých gorilých strán bola polícia zneužitá na politické ciele.

Porušovanie ústavného zákona o ochrane verejného záujmu

Druhým dôvodom na podanie ústavnej sťažnosti bolo protiústavné konanie politických strán počas predvolebnej kampane.

www.ipolitika.sk

Ústavný princíp slobodnej súťaže politických síl porušili vo volebnej kampani všetky strany, ktoré sa dostali do parlamentu. Nerešpektovali ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone verejných funkcií verejných funkcionárov, ktorý zakazuje verejným činiteľom byť súčasťou akejkoľvek reklamy, vrátane politickej.

V reklamných kampaniach politických strán vystupovali poslanci a ministri, čím jednoznačne porušili ústavný zákon. Znemožnili tak ostatným stranám a kandidátom, aby sa volieb zúčastnili za rovnakých podmienok.

Gorilím politikom vo verejných funkciách nestačí, že sú denne v médiách. Funkcie verejných činiteľov zneužili aj na účely politickej reklamy. Vo volebnej súťaži tak mali neoprávnenú výhodu, čím poškodili iné strany a kandidátov, ktorí ústavný zákon neporušili.

Politici porušili tento ústavný zákon opakovane v rokoch 2006, 2010 aj 2012. V trestnej terminológii sa tomu hovorí recidíva. Gorily sa pri moci nedokážu udržať inak, iba porušovaním zákonov. Nie je im cudzia ani takáto recidíva.

Ako môžeme veriť politikom, že budú slúžiť ľuďom a ich záujmom, keď kvôli svojmu osobnému prospechu bez mihnutia oka hrubo, opakovane a masívne porušili ústavný zákon?

Aké zákony porušia politici najbližšie, keď im pôjde o ich záujmy a teplé kreslá?

Nezákonný postup policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka, zastrašovanie sympatizantov 99% a porušovanie ústavného zákona politickými stranami v predvolebnej kampani považuje 99% – občiansky hlas za také závažné spochybnenie rovnosti šancií v politickej súťaži, že žiada Útavný súd SR, aby vyhlásil výsledky volieb za neplatné.

Ak sa budú musieť voľby opakovať, budú za to zodpovední spupní gorilí politici a Jaroslav Spišiak, ktorý vykonáva funkciu policajného prezidenta v stave hlbokého právneho bezvedomia.

Ivan Weiss

 

zdroj: 99percent.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>